Ukradł portfel w sklepie. Grozi mu 5 lat więzienia

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

Policjanci ustalili sprawcę kradzieży portfela, w którym znajdowały się pieniądze oraz dokumenty. 63-latek zabrał portfel z wózka, w którym pozostawiła go klientka jednego z supermarketów w Lubaczowie. Wyciągnął z niego 550 złotych, a portfel wraz z dokumentami podrzucił w innym supermarkecie.

Pod koniec lutego funkcjonariusze interweniowali w jednym z supermarketów na terenie Lubaczowa. Klientka tego sklepu, po zrobieniu zakupów, zostawiła swój portfel w wózku. Gdy tylko się zorientowała, natychmiast tam wróciła. Niestety po portfelu nie było już śladu.

Cztery dni po tym zdarzeniu pracownik ochrony innego supermarketu, przekazał policjantom portfel odnaleziony w jednym z wózków na zakupy. Jak się okazało była to własność kobiety z wcześniejszej interwencji, jednak w portfelu nie było już pieniędzy.

Pracujący nad tą sprawą policjanci z wydziału kryminalnego sprawdzili nagranie monitoringu. Ustalili, że portfel pozostawiony przez kobietę, prawdopodobnie zabrał mężczyzna, który wziął jej wózek. Funkcjonariusze prowadzili czynności, aby dotrzeć do sprawcy kradzieży.

Wczoraj, 63-letni mieszkaniec gminy Oleszyce usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: