Policjanci rozmawiali z młodzieżą o zagrożeniach

fot: KPP Lubaczów
fot: KPP Lubaczów

fot: KPP Lubaczów

W ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” policjanci rozmawiali z uczniami szkół podstawowych w Narolu i Oleszycach. Tematem spotkań były zagrożenia związane z e-papierosami i środkami odurzającymi.

Celem akcji zainicjowanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji jest propagowanie wiedzy o bezpieczeństwie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Ministerstwo wspólnie z Policją przygotowało bezpłatne materiały edukacyjne na temat bezpieczeństwa. Wśród nich jest kalendarz, który trafił do wszystkich szkół w kraju. Zaznaczono na nim 27 dni określających poszczególne zagadnienia z obszaru bezpieczeństwa, w tym 21 marzec pierwszy dzień wiosny.

W ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny dzielnicowi z Posterunku Policji w Narolu spotkali się z uczniami klas siódmych. Dzielnicowy st. asp. Marek Żołądek mówił o zagrożeniach jakie niesie za sobą stosowanie środków odurzających i e-papierosów. Podobnie było w Szkole Podstawowej w Oleszycach gdzie dzielnicowy asp. Marcin Posobkiewicz wraz z asystentem do spraw nieletnich sierż. sztab. Mateuszem Maź spotkali się z uczniami klas gimnazjalnych i szóstych. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy wśród młodzieży na temat narkotyków, skutków zażywania i uzależnienia się od nich, a także o odpowiedzialności karnej nieletnich.

 

fot: KPP Lubaczów
fot: KPP Lubaczów

fot: KPP Lubaczów

 

Źródło: KPP Lubaczów / PM

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: