ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Wyróżnienie dla "Młodego Rolnika" z powiatu lubaczowskiego

Grzegorz Kantor (z prawej)
Grzegorz Kantor (z prawej)

Grzegorz Kantor (z prawej)

We wtorek 20 marca br. w Kańczudze odbyła się konferencja w całości poświęcona tematyce rolniczej pod hasłem „Wsparcie dla młodych rolników”. Podczas spotkania wręczono wyróżnienia dla młodych rolników.

Konferencja została zorganizowana przez Wojewodę Podkarpackiego Ewę Leniart oraz Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Regionalnego ARiMR Teresę Pamułę. Poruszone zostały kwestie stanu i struktury podkarpackiego rolnictwa, możliwości finansowych dla gospodarstw w ramach Wspólnej Polityki Rolnej oraz działaniu „Premie dla Młodego Rolnika” w 2018 r.

Statystyka struktury rolnictwa w województwie podkarpackim jest bezlitosna. W ciągu ostatnich lat znacząco zmniejszyła się powierzchnia gruntów rolnych w województwie, niski - w odniesieniu do innych województw - jest również dochód z gospodarstwa przypadający na jednego rolnika. Są też i strony pozytywne – mamy największą liczbę zarejestrowanych produktów tradycyjnych (222), niskie dawki stosowanych nawozów oraz zwiększenie liczby gospodarstw o powierzchni ponad 10 ha.

Ważnym elementem rozwoju podkarpackiego rolnictwa są młodzi rolnicy, którzy, w rozumieniu przepisów nie ukończyli 41 roku życia..Kwestia podniesienia premii dla „Młodego Rolnika” jest aktualnie rozstrzygana na szczeblu ministerialnym. Dzisiaj, kwota ta wynosi 100 tys. zł.  Kolejny nabór w ramach działania „Premie dla Młodego Rolnika” planowany jest w maju 2018 r.

Podczas konferencji zostały wręczone listy gratulacyjne dla najprężniej rozwijających się młodych rolników w poszczególnych powiatach. Jest wśród nich Grzegorz Kantor, rolnik z powiatu Lubaczowskiego, który 100 tys. zł wypłacone przez ARiMR przeznaczył między innymi na zakup suszarni kontenerowej do tytoniu.

KS, zlubaczowa.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.