ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Dyskutowali na temat przeciwdziałania przemocy w rodzinie

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

Wczoraj w świetlicy wiejskiej w Łukawcu, odbyła się debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie-możesz mieć na nie wpływ!". W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy gminy Wielkie Oczy. Tematem przewodnim był wpływ alkoholu i narkotyków na przemoc w rodzinie.

Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie nadkom. Janusz Mokrzycki rozpoczął spotkanie od przywitania przybyłych gości, wśród których byli Wójt Gminy Wielkie Oczy Tomasz Lorenc, księża z Parafii Łukawiec, dyrektorzy szkół, przedstawiciele Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej oraz mieszkańcy gminy Wielkie Oczy.

Zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji mobilnej „Moja Komenda” przedstawiła mł. asp. Monika Tomczyszyn-Pachołek.

Następnie, głos zabrał asystent wydziału prewencji i ruchu drogowego lubaczowskiej komendy sierż. sztab. Mateusz Maź, który przedstawił definicje przemocy oraz rodzaje i formy jej stosowania. Przybliżył także zebranym na czym polega procedura „Niebieskie Karty”. Dzielnicowy, sierż. Krzysztof Michalik przedstawił i omówił skalę zjawiska przemocy w rodzinie na terenie gminy Wielkie Oczy. Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego w Wielkich Oczach Anna Litwińska przedstawiła dane statystyczne dotyczące prowadzonych niebieskich kart na terenie gminy.

Sierż. sztab. Mateusz Maź zaprezentował i omówił zawartość „opolskiej walizki”, przedstawił także zagadnienia związane z  używaniem środków psychoaktywnych. Zgromadzeni na spotkaniu zapoznali się z akcesoriami mogącymi służyć do używania zakazanych substancji. Aby zobrazować, jak duży wpływ na życie rodziny ma nadużywanie alkoholu, w spotkaniu wziął udział mężczyzna, który jest niepijącym alkoholikiem. Wzbudził on ogromne zainteresowanie szczerą rozmową o swoim życiu, uzależnieniu i drodze wychodzenia z niego oraz o emocjach i wspomnieniach z tym związanych.

Zakończenie debaty stanowiła dyskusja, podczas której głos zabrał Wójt Gminy Wielkie Oczy Tomasz Lorenc, dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Łukawcu Dariusz Bogusz oraz ksiądz proboszcz Janusz Sokołowski. Mieszkańcy Gminy Wielkie Oczy w trakcie dyskusji zadawali wiele pytań i zgłaszali swoje propozycje oraz oczekiwania.

Policjanci odpowiadali na liczne pytania z dziedziny przemocy oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.