ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Grażyna Zagrobelna odebrała z rąk Prezydenta statuetkę "Pracodawca Przyjazny Pracownikom"

fot. Jakub Szymczuk KPRP
fot. Jakub Szymczuk KPRP

fot. Jakub Szymczuk KPRP

Dzisiaj (26.02) Prezydent Andrzej Duda wręczył dyrektor RDLP w Krośnie Grażynie Zagrobelnej statuetkę "Pracodawca Przyjazny Pracownikom".

Przestrzeganie prawa pracy jest ważne dla zrównoważonego rozwoju państwa - mówił Prezydent Andrzej Duda, przywołując słowa Lecha Kaczyńskiego podczas gali konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom", którego organizatorem jest NSZZ Solidarność.

- Patrzę ze wzruszeniem na zdjęcia sprzed 10 lat, byłem wtedy już obecny w Pałacu Prezydenckim, w styczniu 2008, kiedy pan Prezydent prof. Lech Kaczyński po raz pierwszy, z wielką radością wręczał te nagrody – wspominał Andrzej Duda.

Przypomniał, że inicjatywa miała dla Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wielkie znaczenie. - Był przecież nie tylko współpracownikiem Solidarności, tej podziemnej, która walczyła o byt polskiego państwa jako państwa suwerennego, niepodległego, o prawa pracowników i prawa człowieka; był także wiceprzewodniczącym Solidarności niezwykle zaangażowanym w sprawy pracownicze, uważając je za ważny element budowania nowoczesnego, dobrze rozwijającego się państwa – mówił w poniedziałek Prezydent Duda.

Komisja Certyfikacyjna dokonała oceny wniosków wysłanych przez pracowników, biorąc pod uwagę przestrzeganie prawa pracy, zawieranie układów zbiorowych pracy, zatrudnianie pracowników na czas nieokreślony, uzwiązkowienie, funkcjonowanie rady pracowników oraz przeciwdziałanie mobbingowi.

Wyróżnionych zostało 27 firm z całej Polski, z czego tylko dwie z Podkarpacia: ICN Polfa Rzeszów S.A. oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie. Szefową RDLP w Krośnie jest pochodząca z Oleszyc Grażyna Zagrobelna. Warto zaznaczyć, że w ubiegłorocznej edycji nie została nagrodzona żadna firma z województwa podkarpackiego.

Dla mnie najważniejsze jest to, że o tę nagrody wystąpili pracownicy. To nie jest nagroda rozdzielana pomiędzy pracodawcami. Bardzo ważny jest również fakt, że po raz pierwszy od dziewięciu lat wyróżnienia otrzymały firmy leśne: RDLP w Krośnie oraz RDLP w Katowicach. – mówi Grażyna Zagrobelna.

Według dyrektor RDLP w Krośnie, każdy pracownik musi się czuć potrzebny w pracy na swoim stanowisku, utożsamiać się z firmą i wiedzieć, że ma wsparcie kierownictwa. 

Pracownika nie można traktować przedmiotowo - należy chwalić, zachęcać,  nagradzać, za to że czuje się związany z firmą. Musi wiedzieć, że za dobre się nagradza,  a za złe karze.  Trzeba dawać wyraźne sygnały pracownikom, że jakiekolwiek formy nagród takie jak odznaczenia czy nagrody pieniężne motywują. Jeżeli będziemy wszystkich bez względu na ich zaangażowanie oceniać tak samo, to robimy krzywdę tym, którzy nie angażują sią w swoją pracę. – opowiada dyrektor Regionalnej Dyrekcji LP w Krośnie

Uważam, że moim sukcesem jest podpisanie ponadzakładowego układu zbiorowego oraz podejmowanie wielu inicjatyw, dzięki którym leśnicy zarabiają godnie i uczciwie. Nie są to takie zarobki, o jakich mówią nieuczciwe media, takie jak „Gazeta Wyborcza”. Zarządzamy potężnym mieniem Skarbu Państwa. To jest ogromna odpowiedzialność. – mówi G. Zagrobelna

Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Wyróżnione firmy szanują prawa pracowników oraz prowadzą u siebie dialog społeczny. Certyfikatem można się posługiwać przez okres trzech lat.

fot. Jakub Szymczuk KPRP
fot. Jakub Szymczuk KPRP

fot. Jakub Szymczuk KPRP

Źródło: prezydent.pl, Nadleśnictwo Oleszyce, zlubaczowa.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.