ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Przestrzegali młodzież przed zagrożeniami czyhającymi w internecie

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

Dzisiaj w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie, odbyła się debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, w której wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Tematem przewodnim spotkania były zagrożenia w cyberprzestrzeni. W trakcie spotkania, Naczelnik Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie opowiedział o cyberprzemocy i cyberprzestępczości.

W spotkaniu wziął udział Komendant Powiatowy Policji w Lubaczowie nadkom. Grzegorz Błaszczyk, Zastępca Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego Zbigniew Urban, przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie podinsp. Piotr Szymański oraz przedstawiciel Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”  Krzysztof Dziduch.

Głównym tematem spotkania były zagadnienia związane z cyberprzemocą i cyberprzestępczością. Komendant Powiatowy Policji w Lubaczowie nadkom. Grzegorz Błaszczyk przywitał zaproszonych gości, jak również biorących udział w spotkaniu uczniów pierwszych klas licealnych. Następnie głos zabrał przedstawiciel Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” Krzysztof Dziduch, który przestrzegał młodzież przed zagrożeniami czyhającymi na nich w cyberprzestrzeni.

Naczelnik Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie podinsp. Piotr Szymański mówił, o czym należy pamiętać podczas korzystania z Internetu i telefonów komórkowych oraz w jaki sposób reagować na przypadki niewłaściwych zachowań. Młodzi ludzie przestrzegani byli również przed pochopnym umieszczaniem zdjęć i filmów w Internecie. Przypomniano im także, jak ważna jest ochrona swoich haseł i danych.

Na koniec uczestnicy ocenili debatę wypełniając ankietę. Współorganizatorem debaty było Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

 

 

 Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.