ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Wiózł dla znajomego 3 tysiące paczek nielegalnych papierosów

fot. biosg
fot. biosg

fot. biosg

3 tysiące paczek papierosów miał w swoim samochodzie obywatel Ukrainy, którego zatrzymali do kontroli drogowej funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Horyńcu - Zdroju.

47 – letni Ukrainiec został skontrolowany w miejscowości Płazów (powiat lubaczowski). W jego samochodzie marki Renault strażnicy graniczni ujawnili 3 tysiące paczek  papierosów bez polskich skarbowych znaków akcyzy o łącznej wartości 41 tysięcy złotych. Nielegalny towar nie był specjalnie ukryty, zapakowany w foliowe worki znajdował się w przestrzeni bagażowej pojazdu oraz za przednimi siedzeniami kierowcy i pasażera. Ukrainiec próbował się tłumaczyć, że nie wie co to za papierosy i przewozi je dla znajomego.

Dodatkowo w jego samochodzie ujawniono 9 litrów alkoholu również bez polskich skarbowych znaków akcyzy o wartości 300 zł.

Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z PSG w Lubaczowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie.

Obywatel Ukrainy dodatkowo otrzymał decyzję zobowiązującą go do powrotu na Ukrainę z jednoczesnym zakazem wjazdu na teren państw Schengen przez okres 5 lat.

Źródło: BiOSG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

kik
+8 # kik 2018-02-07 13:46
A gdzie służby graniczne, że takiej kontrabandy na przejściu nie wyczaili, zwłaszcza że nie była specjalnie ukryta. Bierze się w łapę oj bierze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dhj
-6 # Dhj 2018-02-08 13:01
NiCytuję kik:
A gdzie służby graniczne, że takiej kontrabandy na przejściu nie wyczaili, zwłaszcza że nie była specjalnie ukryta. Bierze się w łapę oj bierze

Nie mierz wszystkich swoją miarą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
EVA
+12 # EVA 2018-02-10 00:40
Witam wszystkich czytających tę wiadomość,pytam jakie wnioski się nasuwają ,że przemyt idzie na całego i pytam gdzie jest ktoś kontrolujący celników .Takie nieoznakowane punkty kontrolne powinny być częściej i wszędzie a zwłaszcza na trasach od przejść.Chciałe m zwrócić uwagę dla służb kontrolujących celników co za szyby czarne pojawiły się w budkach odpraw celnych na przejściu w Budomierzu zwłaszcza, że jest to na stronie Polskiej.Wniosk i nasuwają się same "Ciemniej przyjemniej i świadków nie ma"pomieszczeni a korupcjogenne mało tego kamery tak poustawiane żeby nie było widać niczego dla kontrolujących, zamiast uczyć ukrainców standardów kulturalnych transparentnych odpraw to przyjęliśmy od nich byle jakość i w łapę i wszystko temu jest podporządkowane ludzie z czym do zachodu, jak na początku przejście było ładne i czyste przejrzyste że naprawdę jechałam z mężem nieraz kawę wypić do LVOVA na rynku posiedzieć a teraz stało sie jak wiele innych norą budynków o ciemnych szybach w których nie wiadomo co się robi jedni siedzą i śpią drudzy kawkę piją i tak leci a kolejki stoją,Naprawdę chory system odpraw ,żeby było setki przejść to samo na każdym. Pytam kiedy ktoś się za to weźmie,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
polak
+2 # polak 2018-02-11 10:00
jak zyc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.