ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Chcą rozwoju turystyki w powiecie lubaczowskim oraz remontu drogi na trasie Jarosław-Oleszyce

fot. lubaczow.com.pl
fot. lubaczow.com.pl

fot. lubaczow.com.pl

26 stycznia wójtowie i burmistrzowie z Zarządu Związku Międzygminnego „Ziemia Lubaczowska” spotkali się z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego Władysławem Ortylem. Podczas dyskusji nasi rządzący przedstawili plany rozwoju turystyki w powiecie lubaczowskim, oraz zaapelowali o remont drogi z Jarosławia do Oleszyc.

Tereny inwestycyjne oraz surowce naturalne szansą dla powiatu

Podczas spotkania wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel, zarazem Przewodniczący Zarządu Związku przedstawił Marszałkowi plan działań Związku na 2018 r. Wśród gospodarczych zamierzeń wymienił organizację kwietniowej konferencji branżowej w Lubaczowie; mającej na celu promocję terenów inwestycyjnych oraz surowców naturalnych (siarka, borowina, wody siarczkowo-wodorowe) na Ziemi Lubaczowskiej, pozyskanie inwestora oraz nawiązanie kontaktów kooperacyjnych i  biznesowych.

Będzie strona promująca turystykę

Władysławowi Ortylowi przedstawiono również inicjatywę utworzenia turystycznej strony internetowej, promującej walory turystyczne ośmiu gmin/członków Związku w sposób spójny i kompleksowy; oraz stanowiącej źródło pełnej informacji o wydarzeniach, spotkaniach, przeglądach, atrakcjach Ziemi Lubaczowskiej oraz ofercie przedsiębiorców działających w branży turystycznej. Zakończenie prac związanych z tym przedsięwzięciem zaplanowano w marcu br.

Chcą utworzyć w Rzeszowie "miasteczko Ziemi Lubaczowskiej"

Sezon turystyczny Związek zamierza ponadto rozpocząć kwietniową akcją promocyjną w Rzeszowie. W planach jest stworzenie „miasteczka Ziemi Lubaczowskiej” na placu przed Urzędem Marszałkowskim oraz stałej wystawy wewnątrz budynku. A wszystko po to, aby pokazać bogatą ofertę wydarzeń i zachęcić do przyjazdu w nasz region, skorzystania z programów festiwalowych i zaplanowania spędzenia wakacyjnego czasu na Lubaczowszczyźnie w myśl idei „weź drugi oddech na Ziemi Lubaczowskiej i chłoń emocje, zdrowie, naturę”.

Zorganizują II edycje Festiwal Questingu

II Festiwal Questingu to kolejne przedsięwzięcie w planach Związku na 2018 r. W tegorocznym programie wydarzeń towarzyszących festiwalowi znajdzie się  Rajd Niepodległości, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, a Związek będzie współtworzył przedsięwzięcie. Czas na promocję „Questowych wędrówek po Ziemi Lubaczowskiej” to 25-27 maja; rajd odbędzie się w sobotę 26 maja.

Marszałek Władysław Ortyl zadowolony z pomysłów rządzących z powiatu lubaczowskiego

Marszałek Województwa Podkarpackiego z aprobatą odniósł się do planu Związku na 2018 r. przedstawionego przez Przewodniczącego Zarządu. Podkreślił, iż takie działania są potrzebne, a województwo powinno aktywnie włączyć się w ich organizację. Zachęcał także do uwzględnienia w przygotowanej ofercie elementów związanych z Green Velo oraz podróżowania w nasze strony pociągiem jako akcji cyklicznej.

Apelują o rozbudowę odcinka Jarosław – Zapałów

Wiesław Kapel zwrócił się ponownie do Pana Marszałka z prośbą o przesunięcie z wstępnej listy projektów drogowych przewidzianych do realizacji w ramach RPO WP na lata 2014-2020 zadania pn.: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 865 Jarosław-Bełżec od m. Jarosław do skrzyżowania  z drogą powiatową w m. Zapałów” do wykazu projektów zidentyfikowanych przez IZRPO WP 2014-2020 w ramach trybu pozakonkursowego.

Rozbudowa tego odcinka zapewni połączenie naszego regionu z autostradą A4 i drogami oraz obwodnicami, których rozbudowę i budowę planuje prowadzić Samorząd Województwa Podkarpackiego. – tłumaczą przedstawiciele Związku Międzygminnego „Ziemia Lubaczowska”

Wójt gminy Lubaczów zaznaczył, że inwestycja od m. Zapałów do m. Oleszyce już wpisana do wykazu projektów w ramach trybu pozakonkursowego  bez rozbudowy odcinka Jarosław – Zapałów w dalszym ciągu nie zapewni dobrego połączenia z autostradą. Jednocześnie Wójt Gminy Lubaczów zawnioskował o przyśpieszenie prac związanych z rozpoczęciem robót na odcinku Zapałów-Oleszyce.

Marszałek odnosząc się do kwestii odcinka drogi Jarosław – Zapałów zasygnalizował problemy z dużym obciążeniem ruchu  pomiędzy Szówskiem a mostem, potrzeby w zakresie budowy drugiego mostu oraz plany województwa związane ze staraniami o przekwalifikowanie tej drogi na krajową.

Wkrótce rozpocznie się remont drogi na odcinku Zapałów – Oleszyce

Lesław Kornak Dyrektor Departamentu Dróg i Publicznego Transportu Zbiorowego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie obecny na spotkaniu poinformował zebranych, że dla odcinka drogi nr 865 Zapałów-Oleszyce Zarząd Województwa podjął decyzję o wprowadzaniu tej inwestycji do procedury przetargowej, realizacja odbędzie się w formie przebudowy, w miesiącu kwietniu br. zostanie ogłoszony przetarg, zakończenie inwestycji planowane jest na 2019/2020 rok

Burmistrzowie Cieszanowie i Narola chcą remontu drogi z Oleszyc do Narola

Zdzisław Zadworny Burmistrz Cieszanowa oraz Stanisław Woś podkreślali w trakcie spotkania konieczność inwestycji na drodze Oleszyce-Narol w kierunku do Bełżca i poprosili Pana Marszałka o ujęcie jej modernizacji w przyszłej perspektywie programowej.

Kolejne spotkanie Zarządu Związku Międzygminnego „Ziemia Lubaczowska” z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego planowane jest na wiosnę 2018 r.

Źródło: lubaczow.com.pl

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Petro34
+7 # Petro34 2018-02-04 16:04
Niech wykopią wreszcie jakiś zalew , dużo mówiło się o tym w Oleszycach lub Lubaczowie i słuch o tym zaginął.Skończy ło by się jeżdżenie na Rudę czy Radawę i wspieranie gminy Wiązownica .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Jacek
+5 # Jacek 2018-02-04 21:25
Cytuję Petro34:
Niech wykopią wreszcie jakiś zalew , dużo mówiło się o tym w Oleszycach lub Lubaczowie i słuch o tym zaginął.Skończyło by się jeżdżenie na Rudę czy Radawę i wspieranie gminy Wiązownica .

Prawda miał być zalew w Borowej Górze i co i nic?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
obserwator
+4 # obserwator 2018-02-05 13:17
Jeden z pomysłów bajko-opowiadac za wójta Kapla! no jak nic? wyrzucone w bagno konkretne pieniądze!tylko odpowiedzialnos c brak!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
oldboy
+4 # oldboy 2018-02-04 16:33
Jak wyremontują tą droge to wszyscy mlodzi wyjadą......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
MXMR
+2 # MXMR 2018-02-05 21:59
Słusznie, jak tak o młodych dbają, że dla uczniów szkoły średniej dworca PKS by gdzie czekać mieli nie ma, to niech się władza w dupę pocałuje. ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
pola
+5 # pola 2018-02-04 19:39
Wojt Kapel naopowiadal bajek mieszkancom gminy lubaczow teraz pora na marszlka proponuje jeszcze do tak dlugiej listy dodac lotnisko i kosmodrom
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
tola
-7 # tola 2018-02-04 20:01
pola oszczędż głupich stwierdzeń i połóż się spać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
mieszkaniec
+4 # mieszkaniec 2018-02-06 13:26
A byłas może na zebraniu budżetowym? bo większych głupot w zyciu nie słyszałem! On naprwde wierzy, ze ludzie są tumanami , a on jeden myslący, szkoda,ze nikt mu nie powiedział, ze myslący inaczej!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Weil
-6 # Weil 2018-02-05 08:12
Cytuję pola:
Wojt Kapel naopowiadal bajek mieszkancom gminy lubaczow teraz pora na marszlka proponuje jeszcze do tak dlugiej listy dodac lotnisko i kosmodrom

Lotnisko wybuduj sobie na podwórku, a Kapel stara się jak może o rozwój naszego regionu .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
obserwator
+5 # obserwator 2018-02-05 13:15
Kolego! jeżeli jestes nacpany to nie pisz w tym momencie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
demos
+4 # demos 2018-02-05 19:06
Kapel to się stara....o zasobnosc swojej kieszeni!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Weik
-4 # Weik 2018-02-06 08:20
Ty jestes wyjatek i starasz sie o zasobnosc kieszeni wszystkich ,tylko nie swojej ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Z
-6 # Z 2018-02-05 22:44
Prawda jest taka, że w całym powiecie wśród wszystkich wójtów i burmistrzów wójt Kapel ma najbardziej korporacyjne podejście do zarządzania, co się niemal o pracoholizm obija, dla społeczeństwa taki zarządca to skarb, dla niego wszystko jest możliwe, a inni mają takich co na wszystko mają czas i mają inne priorytety niż praca społeczna. Niestety dla wielu głównym aspektem oceny osoby jest skrzywienie polityczne, i plują sobie na oślep, sami na siebie plując :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
W
0 # W 2018-02-06 08:27
Prawda to,Wojt Kapel stara sie jak moze,ale przesadziles z ta praca spoleczna,za to co robi bierz bardzo dobre pieniadze patrzac na zarobki w naszym ciagle zacofanym rejionie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
mieszkaniec
+5 # mieszkaniec 2018-02-06 13:23
Co to znaczy stara się jak może? czy obnizył mieszkańcom podatkji? nie!, za to dalej zadłuza gminę "uszcześliwiaja c " nas swoimi pomysłami, które kiedyś trzeba będzie utrzymac! gmina się wyludnia, czyz nie mozna popatrzec na szkoły?, kiedys było ich kilkanascie , dzisiaj 3 , i kto ma utrzymac muzeum kolejnictwa, strzelnice, targowisko itc. dobrze,ze chociaz przestała gmina utrzymywac kresowa! a na marginesie wiadomo , co z młynem w Baszni ?czy ten "społecznik" kupił go dla gminy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
pola
+2 # pola 2018-02-06 12:59
Weik ty te bzdury wypisujesz spolecznie czy ci za nie placa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.