ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Dzielnicowi w trosce o bezpieczeństwo seniorów

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Narolu spotkali się z seniorami. Spotkania z osobami starszymi organizowane w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczny Senior”. W trakcie spotkania poruszane były tematy szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób starszych.

Seniorzy to grupa społeczna szczególnie narażona na działanie złodziei i oszustów. Lubaczowska komenda podejmuje szereg działań w ramach programu profilaktycznego "Bezpieczny Senior". Ich celem jest szeroko rozumiana akcja edukacyjno – informacyjna skierowana do osób starszych o grożących im zagrożeniach.

W działania te włączyli się również dzielnicowi z Posterunku Policji w Narolu. W ubiegłym tygodniu spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury w Narolu z członkami narolskiego Klubu Seniora. Podczas spotkania, dzielnicowi st. asp. Marek Żołądek oraz mł. asp. Dariusz Szawara poruszyli szereg tematów dotyczących bezpieczeństwa osób starszych. Omówiono metody wyłudzeń na „wnuczka”, „policjanta”, czy „inkasenta”, które ciągle stosowane są przez oszustów. Zwrócono również uwagę na prawidłowe zachowania się w kontakcie z osobami, które często odwiedzają osoby samotnie mieszkające.

Dzielnicowi przypominali seniorom że w przypadku gdy ktoś zwróci się do nas o pieniądze, nie należy działać pochopnie pod presją czasu. Koniecznie trzeba zadzwonić do kogoś bliskiego, na znany numer telefonu, by opowiedzieć o zdarzeniu – to nie może pozostać tajemnicą! Jeśli kontakt z najbliższymi nie jest możliwy, trzeba powiadomić Policję o takim zdarzeniu, dzwoniąc pod numer 997 lub 112

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

.
0 # . 2018-02-03 15:34
Może dzielnicowi zajeli by się tymi wrednymi afiszami wieszanymi na drzewach przy drodze do dachnowa co rozwiesza jakiś oszołom?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Kibol
0 # Kibol 2018-02-04 15:57
Jak masz rączki to sam/a zerwij
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.