ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Zaprojektuj logo basenu w Lubaczowie i wygraj 500 zł

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Urząd Miejski w Lubaczowie ogłosił właśnie konkurs na zaprojektowanie logotypu dla budowanego basenu. Będzie on umieszczony na elewacji pływalni, jak również wykorzystywany w materiałach promocyjnych i informacyjnych. Nagrodą główną jest 500 złotych.

Prace można zgłaszać do 30 maja br. Uczestnikiem może być każdy pod warunkiem, że nie pracuje w UM Lubaczowa i nie należy do komisji konkursowej. Projekt powinien obejmować proponowaną nazwę pływalni przedstawioną w formie graficznej. Organizator zastrzega, że nie może być w nim użyte słowo "Lubaczów" we wszelkich odmianach oraz określenia pokrewne.

Regulamin oraz szczegóły znajdziecie pod tym linkiem.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Zulugul
+12 # Zulugul 2018-02-01 15:55
Na budowe brakuje, a teraz to miasto szaleje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
boże widzisz
+14 # boże widzisz 2018-02-01 16:21
co to wgl jest za nagroda xD smiech na sali
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
chichot losu
0 # chichot losu 2018-02-05 00:15
Ale tu się nie ma czym podniecać, to dopiero pierwszy etap prac ma zostać wykonany, pewnie kolejny w czasie 2 kadencji... a otwarcie przed ponownymi wyborami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
gp
+18 # gp 2018-02-01 16:30
kogoś tam miał chyba zwarcie na poddaszu bo 500 zł za wymyślenie nazwy i logotyp to jakieś nieporozumienie - frajerów szukają, czy do profesjonalistó w się zgłosić nie mogą bo budżet na basen jest na minusie?
Poza tym co oznacza punkt 5.3 regulaminu? w jaki sposób niby uzyskają te prawa? od których uczestników - tych co wygrają czy od wszystkich, co złożą prace? niech ktoś ten regulamin doprecyzuje bo śmiech na sali
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
jack
-11 # jack 2018-02-02 06:12
"5.3 W przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia Konkursu, połączonego z przyznaniem nagrody (nagród, wyróżnień) Organizator nabywa prawa do nieograniczoneg o wykorzystywania prac złożonych przez Uczestników na Konkurs."
Co tu jest trudne do zrozumienia? Śmiech na sali to takie komentarze :) Kartę zgłoszenia czytałeś?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
gp
+20 # gp 2018-02-02 11:10
Cały punkt jest nieprecyzyjny - przyznaję, kartę zgłoszenia przeczytałem dopiero po Twoim komentarzu i niestety tam jest jeszcze gorzej (odsyła ponownie do regulaminu), jeśli miasto chce się zabezpieczyć od strony prawnej to powinni konkretnie opisać, na jakiej podstawie autorskie prawa majątkowe zostaną przeniesione - prawidłowo powinno być to zrobione na podstawie umowy z wyszczególnieni em odpowiednich pól eksploatacji. Nie ma czegoś takiego jak "prawa do nieograniczoneg o wykorzystywania ". Biorąc pod uwagę, że jest to oficjalny konkurs ogłoszony przez Urząd Miasta, to taki regulamin to śmiech na sali.
Jeśli ten konkurs jest skierowany do amatorów i młodszych uczestników to przyznaję, że jest to fajna inicjatywa. Jeśli jednak miasto oczekuje profesjonalnych projektów, to dla osób, które "siedzą w branży" oferta jest po prostu żałosna - 500 zł za nazwę, logotyp i przeniesienie praw to szukanie frajerów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
mm
-18 # mm 2018-02-02 11:48
Konkurs jest dla tych, którzy akceptują wysokość nagród. Czy to tak trudno zrozumieć?? Co do przeniesienia praw oczywiście umowa musi być.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Sebastian
+18 # Sebastian 2018-02-01 18:49
W poważnej firmie taki projekt to 3-5 000zł, zwłaszcza umieszczony na elewacji, a nie jakieś gównozdjęcie na stroę internetową.
No ale przecież można wykorzystać dzieci, które podeślą dobre 50 projektów za 500zł.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
jack
-13 # jack 2018-02-02 06:13
Nie wszyscy mają zapędy do "wykorzystywani a dzieci" jak ty!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Ida
+13 # Ida 2018-02-02 17:51
Nie wiem jak inaczej nazwać taką inicjatywę. W normalnych warunkach stawki za projekt są znacznie większe. Kogo chcesz przekonać, że to nie jest zwykłe wykorzystywanie innych ludzi czy siebie samego?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
jack
-11 # jack 2018-02-03 07:45
Cytuję Ida:
Nie wiem jak inaczej nazwać taką inicjatywę. W normalnych warunkach stawki za projekt są znacznie większe. Kogo chcesz przekonać, że to nie jest zwykłe wykorzystywanie innych ludzi czy siebie samego?

W "normalnych warunkach"? Ciekawe co byś napisała jakby miasto zamówiło projekt za kilka tysięcy? Mnie się pomysł podoba. Tacy jak ty muszą zrozumieć że tu nie chodzi o logo dla centrum handlowego w Nowym Jorku tylko o znak dla naszego lokalnego basenu. Nie chcę ciebie przekonywać bo szkoda czasu i na ciebie i na innych "fachowców" powyżej. Wy zawsze wiecie najlepiej i wszystkich byście krytykowali i wszystkim dawali rady. Pora samemu się czymś wykazać, nie tylko głupim komentarzem. "Wykorzystywani e" hehehe, coś o tym musicie wiedzieć :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
kostr
+11 # kostr 2018-02-03 12:53
Cytuję jack:
Cytuję Ida:
Nie wiem jak inaczej nazwać taką inicjatywę. W normalnych warunkach stawki za projekt są znacznie większe. Kogo chcesz przekonać, że to nie jest zwykłe wykorzystywanie innych ludzi czy siebie samego?

W "normalnych warunkach"? Ciekawe co byś napisała jakby miasto zamówiło projekt za kilka tysięcy? Mnie się pomysł podoba. Tacy jak ty muszą zrozumieć że tu nie chodzi o logo dla centrum handlowego w Nowym Jorku tylko o znak dla naszego lokalnego basenu. Nie chcę ciebie przekonywać bo szkoda czasu i na ciebie i na innych "fachowców" powyżej. Wy zawsze wiecie najlepiej i wszystkich byście krytykowali i wszystkim dawali rady. Pora samemu się czymś wykazać, nie tylko głupim komentarzem. "Wykorzystywanie" hehehe, coś o tym musicie wiedzieć :)


Zapomniałeś dodać, że cała inwestycja została wyceniona na ponad 3,5 mln zł. Nie sądzę żeby 500 zł za logo, którym przecież będziemy promować ten basen to była kwota adekwatna. Mimo, że to nie jest logo dla "centrum handlowego" w Nowym Jorku to jednak będzie stanowiło ważny element promocyjny dla tego miejsca. Będzie na ulotkach, na stronie internetowej i na innych materiałach, rozsyłanych nie tylko po okolicznych miejscowościach . Co do kwestii "wykorzystywani a" to sądzę, że śmieszyć może tylko ludzi płytkich i nikczemnych, niezależnie od jego aspektu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
jack
-8 # jack 2018-02-03 13:44
Niczego nie zapomniałem dodać, napisałem tyle ile mi się podobało. "logo ...będzie stanowiło ważny element promocyjny dla tego miejsca. Będzie na ulotkach, na stronie internetowej i na innych materiałach, rozsyłanych nie tylko po okolicznych miejscowościach ". Pogięło was wszystkich? Gdzie chcecie promować basen, w całej Polsce, w UE? Ma być fajna zabawa dla mądrych ludzi a nie dla bufonów napinaczy i ekspertów od siedmiu nieszczęść. Przydałoby się trochę z tonu spuścić i przestać pieprzyć farmazony. Cokolwiek by w tej kwestii nie zrobiono to i tak byście tu jadem strzykali i wygłaszali pseudofachowe opinie. Kogo obchodzi co wam się roi w tych pustych łbach? Bye
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
cris
+7 # cris 2018-02-03 14:09
Cytuję jack:
Niczego nie zapomniałem dodać, napisałem tyle ile mi się podobało. "logo ...będzie stanowiło ważny element promocyjny dla tego miejsca. Będzie na ulotkach, na stronie internetowej i na innych materiałach, rozsyłanych nie tylko po okolicznych miejscowościach". Pogięło was wszystkich? Gdzie chcecie promować basen, w całej Polsce, w UE? Ma być fajna zabawa dla mądrych ludzi a nie dla bufonów napinaczy i ekspertów od siedmiu nieszczęść. Przydałoby się trochę z tonu spuścić i przestać pieprzyć farmazony. Cokolwiek by w tej kwestii nie zrobiono to i tak byście tu jadem strzykali i wygłaszali pseudofachowe opinie. Kogo obchodzi co wam się roi w tych pustych łbach? Bye




Hehe, jeśli już chodzi o napinaczy i spuszczanie z tonu to spójrz na własne komentarze. Boli cię, że ktoś ma inne zdanie na ten temat niż ty, czy po prostu od urodzenia nie tolerujesz żadnej krytyki i musisz zaraz obrażać, żeby podnieść poczucie własnej wartości? Każdy ma prawo do własnego zdania i nigdzie nie jest napisane, że musi być takie jak twoje lub władz miasta.
A co do spraw promocji tego basenu to się zgadzam, że warto to zrobić porządnie, aby również miasto na tym skorzystało, przynajmniej wizerunkowo. Nie zapominajmy, że to nie jest zabawka za 200 zł tylko budowla za kilka milionów. Warto ją porządnie wypromować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
jack
-3 # jack 2018-02-03 14:54
Hehehehehehe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
chichot losu
0 # chichot losu 2018-02-05 00:16
Ale tu się nie ma czym podniecać, to dopiero pierwszy etap prac ma zostać wykonany, pewnie kolejny w czasie 2 kadencji... a otwarcie przed ponownymi wyborami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
KIK
+20 # KIK 2018-02-01 20:53
jeszcze nie postawili, a już z logiem kombinują, najlepiej listek koniczyny a naokoło psl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
mm
+11 # mm 2018-02-02 08:04
Cytuję KIK:
jeszcze nie postawili, a już z logiem kombinują, najlepiej listek koniczyny a naokoło psl

twój psl to niestety obsuwa, nie nadaje się :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Z
-15 # Z 2018-02-02 00:55
TO ukłon dla mieszkańców, mogli zapłacić i nie bawić się. Dobra fajna super inicjatywa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Jastr
+17 # Jastr 2018-02-02 17:42
Cytuję Z:
TO ukłon dla mieszkańców, mogli zapłacić i nie bawić się. Dobra fajna super inicjatywa.


O to właśnie chodzi, mogli zapłacić firmie zewnętrznej 5 tys zł ale po co, skoro mieszkańcy to zrobią za 5 stówek pod płaszczykiem "dobrej fajnej super inicjatywy".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Rysiek
+2 # Rysiek 2018-02-03 15:37
A różnicę na nagrody
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
jack
-4 # jack 2018-02-03 15:47
Jaką różnicę? :) Kupiłeś sobie "malucha" np za 5 tyś. Gdybyś chciał kupić merca musiałbyś wydać150 tyś. Czy to znaczy że oszczędziłeś 145 tyś? Ja pier... coraz gorsze psychole tu piszą :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
bolo
-2 # bolo 2018-02-03 21:40
komu ty tłumaczysz, Ryśkowi z Klanu? i tak lebiega nie pojmie :)))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
jack
-19 # jack 2018-02-02 06:19
Jeden "mądry" pisze że kasy brakuje a szaleją. Drugi że co to za nagroda :) Trzeci uważa, że powinno się wydać 3-5 tys a nie wykorzystywać dzieci :) Kolejny że za mało płacą, bo pewnie basen jest na minusie. Dom wariatów!! Czy takich piszących można traktować poważnie? :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
śmiech na sali
+19 # śmiech na sali 2018-02-02 09:21
pan burmistrz niech zaprojektuje - jest doświadczony... .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Szj
-23 # Szj 2018-02-02 12:34
Cytuję śmiech na sali:
pan burmistrz niech zaprojektuje - jest doświadczony....

Jesteś już nudny z tym "śmiechem na sali" i udawaniem różnych osób. Może pora do lekarza? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Jastr
+25 # Jastr 2018-02-02 17:29
Pewnie celowo tak niska nagroda, żeby nie było problemów z rozliczaniem podatku he he.
Z drugiej strony racja, po co wydawać 5 tysięcy złotych na profesjonalną firmę projektową, skoro dzieciaki to zrobią za 500 zł i jeszcze będzie radość, że burmistrz dał nagrodę. Nie pierwszy już takie rozwiązanie zastosował i nie ostatni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Blabla
-21 # Blabla 2018-02-02 19:56
Fakt. Dom wariatów. Siedlisko tumanerii i głupoty. I jeszcze jeden tuman drugiemu plusa dodaje. Szkoda tu coś pisać bo z głupotą się nie walczy. Głupoty nawet się nie leczy. Jedno pewne to nie Lubaczowianie tu piszą tylko pomyleńcy z okolicy :) :) :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
kostr
+12 # kostr 2018-02-03 07:06
Cytuję Blabla:
Fakt. Dom wariatów. Siedlisko tumanerii i głupoty. I jeszcze jeden tuman drugiemu plusa dodaje. Szkoda tu coś pisać bo z głupotą się nie walczy. Głupoty nawet się nie leczy. Jedno pewne to nie Lubaczowianie tu piszą tylko pomyleńcy z okolicy :) :) :)



Myślę, że każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. Jeśli nie masz konkretnego kontrargumentu to lepiej się nie wypowiadaj. Obrażanie i wyzywanie na forum to zwykłe buractwo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Z
-16 # Z 2018-02-03 00:20
Dzisiejsi spece od marketingu - w tym twórcy logotypów robią "dzieła sztuki" czyli kreska pod kropką i biorą za nie kilka albo kilkadziesiąt tysięcy.

Warto opierać się na swoich, a nóż kogoś dzięki temu logosowi Lubaczów wypromuje? Same plusy, nawet dziecko jest w stanie zrobić "kropkę z kreską".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Sant
+21 # Sant 2018-02-03 06:57
Cytuję Z:
Dzisiejsi spece od marketingu - w tym twórcy logotypów robią "dzieła sztuki" czyli kreska pod kropką i biorą za nie kilka albo kilkadziesiąt tysięcy.

Warto opierać się na swoich, a nóż kogoś dzięki temu logosowi Lubaczów wypromuje? Same plusy, nawet dziecko jest w stanie zrobić "kropkę z kreską".


Nie chodzi o to żeby nie opierać się na swoich, tylko żeby godziwe płacić za wykonaną pracę. Władze pod pozorem konkursu chcą oszczędzić na kosztach projektowania logo. Tak się nie robi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
jack
-12 # jack 2018-02-03 07:14
sam sobie natłukłeś plusów? :) od 6:57 do 7:12 przybyło 12 plusów hehehe. Samozachwyt czy samouwielbienie ? :) :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Punktak
+7 # Punktak 2018-02-03 13:55
Samego siebie chyba nie da się oceniać z tego samego komputera, ani nawet z tej samej sieci. Ale za to czasami coś dziwnego dzieje się z tymi ocenami, klikam łapkę i licznik się nie zmienia albo zmienia, ale nie o jeden a o dwa a nawet trzy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
jack
-6 # jack 2018-02-03 14:53
Wierz mi że się da i nie potrzeba do tego wielkich umiejętności. Ale podpowiadać nie będę. Mnie to wisi czy jakieś tępaki mnie minusują, oni mają ubaw i ja mam ubaw jak widzę taką zawziętość :) Uważasz że to prawda że ok. 7 rano w sobotę w ciągu 15 min post pochwaliło 12 osób? Heheheheheheheh ehehehehehehehe he
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
dan
+3 # dan 2018-02-03 18:03
Ubaw? Chyba z tego, że twoje błyskotliwe komentarze tak minusują.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
jack
-1 # jack 2018-02-03 19:17
hehehehehehehe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
rks
+4 # rks 2018-02-03 18:32
Jak by ci to wisiało, to nie pisałbyś co chwila nowych komentarzy hehehehe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
jack
-1 # jack 2018-02-03 19:18
hehehehehehe :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Heh
-11 # Heh 2018-02-03 13:48
A może chcą zaoszczędzić pieniądze podatników i przeznaczyć je na potrzebniejsze im rzeczy niż logotyp basenu, który jest potrzebny w celach promocji, ale nie jest aż tak ważny żeby wydawać na niego kilka tysięcy? "Godziwie płacić za wykonaną pracę"? - nikt nikogo do tej pracy nie zmusza. Był podobny konkurs w Lesku i tam główną nagrodą nie była w ogóle gotówka tylko karnet wstępu na basen o wartości 1000 zł.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
adam
+7 # adam 2018-02-03 14:14
To i tak 2x tyle co w lubaczowskim konkursie. A Lesko jest pewnie dwukrotnie mniejsze niż Lubaczów.

Moim zdaniem promocja basenu jest potrzebna i nie ma co na tym oszczędzać. Skoro się wykłada 3 mln zł na coś co de facto nie jest w Lubaczowie niezbędne, to już chociaż zróbmy to porządnie i profesjonalnie, żeby zarobił ten basen przynajmniej na swoją konserwację i obsługę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
jack
-9 # jack 2018-02-03 14:55
Heheheheheheheh e
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
obserwator
+9 # obserwator 2018-02-03 18:49
nie zarobi ani na siebie ani na konserwacje!,.. .prosci ludzie chcieli , to maja ,tylko zpomnieli pomyslec , o tym,iz bedą go utrzymywac z tych juz teraz wysokich podatków!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
fhgh
+11 # fhgh 2018-02-03 18:11
Ten basen za 3 miliony jest tak w Lubaczowie potrzebny, jak za przeproszeniem umarłemu kadzidło. Tym bardziej, że w Horyńcu już jest jeden.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
bolo
-5 # bolo 2018-02-03 21:54
Anonimowe dokładanie władzy to taka prymitywna rozrywka prostych ludzi. Na więcej ich nie stać bo to ani rozumu ani wiedzy. Ani pomysłów na życie nie mają. Tacy to koledze do kanapki naplują, do piwnicy w bloku naleją, przejadą sąsiadowi gwoździem po aucie, a jak złapią doła to donos na szefa napiszą w poczuciu "obywatelskiego obowiązku". Z nimi nie należy walczyć, jak niektórzy tu próbują, ich trzeba ignorować i obchodzić z daleka. Mogą zarazić!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
von K
+5 # von K 2018-02-03 22:59
bolo, dlaczego swoich mądrości nie podpiszesz imieniem i nazwiskiem?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Heh
0 # Heh 2018-02-05 08:20
Prawda w oczy kole.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować