Od nowego roku rusza program „Strzelnica w każdym powiecie”

fot. media.defense.gov
fot. media.defense.gov

fot. media.defense.gov

Program budowy strzelnic „Strzelnica w powiecie” ruszy do początku stycznia 2018 r. – powiedział w sobotę wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk.

Program rewitalizacji i budowy strzelnic będzie skierowany do obywateli, organizacji proobronnych, organizacji zajmujących się strzelectwem sportowym, myśliwych oraz indywidulanych pasjonatów strzelectwa. Program ma być również integralną częścią budowy i szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej.

–  Jesteśmy przekonani, że wspieranie organizacji proobronnych, popularyzacja strzelectwa zarówno sportowego, proobronnego, kształtuje takie postawy, dzięki którym możemy liczyć, że młodzi ludzie będą bardziej zainteresowani  służbą w wojsku (…) Mamy nadzieję, że dzięki temu, będziemy budować rezerwy osobowe polskich Sił Zbrojnych – powiedział sekretarz stanu w MON, Michał Dworczyk

Wdrażane na początku przyszłego roku założenia przewidują współpracę samorządów na etapie budowy lub remontu obiektu oraz dalszego utrzymania. Wsparcie otrzymają również obiekty prowadzone przez organizacje pozarządowe.

Wiceminister MON poinformował również, że zainteresowane podmioty będą mogły składać wnioski o dofinansowanie od stycznia 2018 r. Dodał, że podania będą rozpatrywane na bieżąco. Podkreślił, że na realizację budowy strzelnic w powiatach MON przeznaczy kilkadziesiąt mln zł.

Jak tłumaczył Michał Dworczyk ministerstwo dofinansuje obiekty, których koszt budowy wyniesie od kilkuset tysięcy do 2 miliony złotych. Samorządy będą mogły liczyć na dofinansowanie w wysokości 80 procent.

MON zakłada, że dofinansowany powinien posiadać długość osi nie mniejszą niż 100 metrów, a jego szerokość nie powinna być mniejsza niż 45 metrów. Ponadto każda strzelnica powinna mieć cztery podnośniki tarcz.

Według nieoficjalnych informacji taka strzelnica mogłaby powstać w gminie Lubaczów.

Źródło: MON, interia.pl, zlubaczowa.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: