Prezydent Andrzej Duda w Jasionce: Dobre wynagrodzenie pracownika gwarantem rozwoju polskiej gospodarki

fot. Jakub Szymczuk/KPRP
fot. Jakub Szymczuk/KPRP

fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Od samego początku, pani Premier z rządem, jak i ja, chcemy realizować program dla Polski, który ma pozwolić naszemu krajowi rozwinąć skrzydła - powiedział Prezydent Andrzej Duda, inaugurując "Kongres 590", jedno z głównych tegorocznych wydarzeń gospodarczych w Polsce.

Prezydent zwrócił uwagę, że zdecydowana większość polskiego dobra narodowego jest wypracowywana przez małe i średnie firmy. Wskazał, że nasza przedsiębiorczość rozwija się od 30 lat i jest „skarbem Rzeczypospolitej".

Andrzej Duda podkreślił jednak, że gospodarka nie będzie się dobrze rozwijała, jeżeli pracownik nie będzie godziwie wynagradzany. Zaapelował do przedsiębiorców, aby rozważyli podwyżki płac dla kobiet, które mogą rezygnować z pracy z powodu 500 plus.

- Kiedy pojawił się program 500 plus, niektóre środowiska podniosły lament, że teraz kobiety będą się zwalniały z pracy. Powiedziałem i powtórzę to jeszcze raz: Tak, będą się zwalniały z pracy, w której jest płacone 1,2 tys. zł na rękę miesięcznie. (...)  Trudno mi się dziwić, że kobieta mówi: "To mi w takim razie nie opłaca się zostawić swoich dzieci i pracować za 1,2 tys. zł. To lepiej, żebym poświęciła im czas" - mówił Prezydent.

„Chcę, abym po pięciu latach prezydentury usłyszał od polskiej rodziny: Nasz poziom życia się podniósł”

 - Chcę, abym po pięciu latach prezydentury mógł spojrzeć na przeciętny polski dom, na przeciętną polską rodzinę i usłyszeć: nasz poziom życia się podniósł. Nasz poziom życia podniósł się w stosunku do roku 2015, kiedy został pan Prezydentem i kiedy PiS rozpoczęło swoje rządy - mówił Andrzej Duda. Podkreślił, że jest to dla niego "rzecz najważniejsza". - To jest realizacja społecznej gospodarki rynkowej i takiego podziału dóbr w państwie, że wędrują one faktycznie pod każdy dach.

Andrzej Duda zapewnił: - Wspieranie polskiego biznesu jest jednym z priorytetów mojej prezydentury.  - W ramach realizacji polityki zagranicznej postanowiłem postawić na polski biznes, w tym bardzo młody biznes, czyli na start-upy, ale nie tylko. Zauważył, że są na sali przedstawiciele firm, którzy byli z nim w Afryce, w Etiopii, gdzie była mowa o możliwościach rozwojowych.  Poinformował, że umówił się już z ministrem nauki Jarosławem Gowinem na prezentację drugiej ustawy o innowacyjności.

Prezydent: chciałbym, aby Podkarpacie było drugą Bawarią

Prezydent miał także życzenia dla Podkarpacia - Chciałbym, żebyśmy mogli za kilka lat powiedzieć, że nie tylko pod względem ambicji i charakteru, ale także rozwojowym i poziomu życia, Podkarpacie jest drugą Bawarią. Jestem przekonany, że nas na to stać, bo jesteśmy narodem ludzi inteligentnych, zdeterminowanych i pracowitych – mówił w swej przemowie w Jasionce prezydent Andrzej Duda.  

W wydarzeniu wzięła udział także Premier Beata Szydło.

Tutaj na Podkarpaciu widać jak w soczewce wszystko to, co jest symbolem współczesnej Polski: tradycja, nowoczesność i doskonałe połączenie tego. Wartości i zasady, rodzina, otwarci ludzie, którzy są zaradni i potrafią realizować wspaniałe przedsięwzięcia. Ludzie, którzy cenią swoją rodzinę i dbają o nią. Takiej Polski chcemy! – mówiła premier Szydło.

fot. M. Mielniczuk/podkarpackie.pl
fot. M. Mielniczuk/podkarpackie.pl

fot. M. Mielniczuk/podkarpackie.pl

Kongres 590 - promocja polskiej gospodarki

Kongres 590 odbywający się w Jasionce koło Rzeszowa to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które łączy świat biznesu, nauki i polityki, stwarzając możliwości nawiązania współpracy. Impreza została stworzona z myślą o wszystkich polskich firmach – zarówno tych czołowych, wiodących prym w gospodarce, jak i   mniejszych, z sektora MŚP oraz start-upów.

fot. Jakub Szymczyk/KPRP
fot. Jakub Szymczyk/KPRP

fot. Jakub Szymczyk/KPRP

Źródło: prezydent.pl, zlubaczowa.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: