ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Urząd Gminy Lubaczów ostrzega przed nieuczciwymi akwizytorami

Gmina Lubaczów ze względu na ostatnie doniesienia prasowe, informujące o działaniu na terenie województwa podkarpackiego nieuczciwych firm energetycznych i telekomunikacyjnych, zwraca się z prośbą do swoich mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności przy podpisywaniu wszelkich umów. 

Przedstawiciele operatorów nieuczciwych firm, pod pretekstem zmiany w umowie, wymiany licznika prądu, czy też naniesienia poprawek, zjawiają się w domach klientów i nakłaniają do podpisania niekorzystnych umów. Często umowa ma logo podobne do wiodących na rynku firm, lub jest ono zasłonięte przez samoprzylepną karteczkę z numerem - dlatego nie budzi podejrzeń. Czytajmy uważnie dokumenty, nie zwracajmy uwagę, że się komuś spieszy – ten czas jest tylko dla państwa!  Nie dajmy się nabrać oszustom!

W przypadku wątpliwości zawsze  możemy zatelefonować do naszego dostawcy usług energetycznych lub telekomunikacyjnych z potwierdzeniem tożsamości i celu wizyty (potencjalnego) przedstawiciela w naszym domu.

Jeżeli zorientujemy się, że padliśmy ofiarą oszusta, pamiętajmy że mamy 14 dni (od dnia podpisania) na odstąpienie od umowy. Warto sprawę zgłosić też do  Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, oraz do Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Lubaczowie, który przyjmuje strony w Starostwie Powiatowym w Lubaczowie, ul. Jasna 1, II piętro, pokój nr 11, tel 16 632 87 11  w poniedziałki od 8:00 – 12:00  i środy od 12:00 – 15:00.

Źródło: lubaczow.com.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.