Policja apeluje o ostrożność podczas prac polowych

fot. archiwum KPP Lubaczów
fot. archiwum KPP Lubaczów

fot. archiwum KPP Lubaczów

W związku z trwającym sezonem prac polowych, a także prac na terenach leśnych, policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności. Czasami chwila nieuwagi wystarczy, aby doszło do wypadku. Ogromny wpływ na bezpieczeństwo ma również stan trzeźwości.

Trwa sezon prac polowych. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność. Uważajmy przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych, ale także podczas transportu, dojazdu, czy powrotu z pola. Pamiętajmy, że obsługa maszyn rolniczych wymaga dużego doświadczenia, rozwagi i ostrożności, a zlekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa przy używaniu tego typu sprzętu może mieć tragiczny finał. Pamiętajmy również, że pijąc alkohol podczas wykonywania prac, stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych osób.

Pamiętajmy, że niektóre sprzęty, w szczególności rolnicze, nie nadają się do zabawy dla dzieci. Niekiedy wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do wypadku niosącego poważne konsekwencje zarówno zdrowotne jak i prawne.

W ubiegłym roku do dramatycznego wypadku doszło w miejscowości Łówcza, gdzie podczas prac rolnych taśma transmisyjna kombajnu do zbioru warzyw wciągnęła stopę 16-latki.

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: