Funkcjonariusz Straży Granicznej z Horyńca-Zdroju odznaczony przez szefa MSWiA

sierż. szt. SG Łukasz Rogowski z psem służbowym Jano - Placówka SG w Horyńcu - Zdroju  fot. BiOSG
sierż. szt. SG Łukasz Rogowski z psem służbowym Jano - Placówka SG w Horyńcu - Zdroju fot. BiOSG

sierż. szt. SG Łukasz Rogowski z psem służbowym Jano - Placówka SG w Horyńcu - Zdroju fot. BiOSG

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak wyróżnił dziś za bohaterską postawę funkcjonariuszy służb podległych MSWiA, wśród nich było czterech funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w tym przewodnik z PSG w Horyńcu-Zdroju z psem służbowym Jano.

Sierż. szt. SG Łukasz Rogowski - funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Horyńcu – Zdroju  wraz z psem służbowym Jano, odnalazł zaginionego w lesie chorego 85 – letniego mężczyznę.  Jano – 3 letni owczarek niemiecki zaprowadził funkcjonariuszy SG i Policji do poszukiwanego od kilkunastu godzin staruszka, który w chwili znalezienia nie mógł się już poruszać o własnych siłach. Osłabiony i wyziębiony mężczyzna został przewieziony do szpitala w Lubaczowie.

Minister Mariusz Błaszczak gratulując bohaterskiej postawy powiedział, że "funkcjonariusze reagując gdy dzieje się coś złego budują etos służby".

Natomiast Komendant Główny Straży Granicznej płk SG Marek Łapiński podkreślił, że narażanie życia wpisane jest w codzienną służbę funkcjonariuszy, którzy bez wahania niosą pomoc potrzebującym w sytuacjach zagrożenia – nie tylko ludziom, ale także zwierzętom.

Dzisiaj w MSWiA nagrody i wyróżnienia z rąk Ministra odebrało łącznie 7 funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Jano - pies służbowy Bieszczadzkiego OSG  fot. BiOSG
Jano - pies służbowy Bieszczadzkiego OSG fot. BiOSG

Jano - pies służbowy Bieszczadzkiego OSG fot. BiOSG

Źródło: BiOSG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: