ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Matura 2015: Za nami egzamin z języka polskiego!


Egzamin maturalny nazywany jest egzamin „dojrzałości” ponieważ często decyduje on o przyszłości młodego człowieka. Dobrze napisany egzamin zapewnia miejsce na wymarzonych uczelniach. Maturzyści wczoraj zmierzyli się z językiem polskim, a dziś o dobry wynik walczą z matematyką.

Czwartego maja ponad trzystu maturzystów z powiatu lubaczowskiego przystąpiło do pierwszej części egzaminu maturalnego jakim jest język polski.

Odpowiedź na pytanie "Czy warto kochać, mimo że miłość wiąże się z cierpieniem" na podstawie IV części "Dziadów" Adama Mickiewicza, interpretacja wiersza Zbigniewa Herberta "Dałem słowo" - takie były tematy do wyboru w środę na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym. Wśród lektur, które znalazły się na egzaminie podstawowym była również "Lalka".

Tuż przed egzaminem panował spokój i skupienie. Maturzyści prowadzili rozmowy, byli ciekawi z jaką lekturą będą musieli się zmierzyć. Wyglądali zjawiskowo. Młodzi mężczyźni w przepięknych garniturach z krawatem zaś kobiety w eleganckich strojach galowych. Każdy znał powagę tego dnia.

Wielu maturzystów zdawało sobie sprawę, że po kilku letniej nauce w szkole średniej przyszedł czas podsumowań, na weryfikację tego czego nauczyli się w szkołach. Młodzi abiturienci tuż przed wejściem na salę egzaminacyjną wiedzieli, że to ten „sprawdzian” zależy od ich później przyszłości.

Po zakończonych egzaminach maturzyści mogli wymienić się spostrzeżeniami dotyczącymi zadań. Jedni byli zadowoleni, niektórzy wręcz szczęścili ponieważ uważali ze egzamin z języka polskiego był łatwy. Znalazło się jednak grono osób którzy uważali ze matura była trudna, którzy martwią się o to czy zdali egzamin z języka polskiego.

Egzamin maturalny to dla uczniów szczególny czas. To moment na sprawdzenie wiedzy z różnych przedmiotów. Miejmy nadzieje ze każdy napisał ten test w miarę swoich możliwości, a zdobyte punkty zapewnią im świetlaną przyszłość.

Po egzaminie absolwenci powrócą do swoich codziennych obowiązków. Później, po ogłoszeniu wyników będą musieli się zmierzyć z nowymi wyzwaniami, takimi jak studia.

Życzymy wiec wszystkiego dobrego, spełnienia marzeń, wysokich not z egzaminu i dostania się do wymarzonych uczelni.

We wtorek absolwenci napiszą kolejną część egzaminu maturalnego, dla wielu najtrudniejszą matematykę, zaś w środę maturzyści będą się musieli zmierzyć się z językiem obcym.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

maturzysta
0 # maturzysta 2015-05-07 08:24
Egzamin był 4 maja! 3 maja to święto! Ludzie, któż pisze te artykuły, wiecznie błędy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.