ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Jaką pościel wybrać?


Stare polskie porzekadło brzmi „jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”. To w jakiej pościeli śpimy ma duże znaczenie. Dobry sen ma duży wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie.

Wybór pościeli nie jest taką prostą sprawą, jakość i rodzaj pościeli ma duży wpływ na nasze zdrowie i sen. Zdarza się, że przy wyborze pościeli kierujemy się głównie jej wyglądem zewnętrznym, kolorem i wzorem. Kupując pościel powinniśmy zastanowić się nad jej rodzajem i właściwościami. W praktyce wyróżniamy kilka rodzajów pościeli.

  • Pościel z mikrofibry. Jest to dość popularna i często spotykana w sprzedaży pościel. Mikrofibra to inaczej mikrowłókno, które wytwarza się z bardzo cienkich poliestrowych włókien. Bez wątpienia zaletą mikrofibry jest jej wytrzymałość. Taki rodzaj materiału długo utrzymuje niezmienny wygląd, jest odporna na pranie, nie traci koloru oraz łatwo się prasuje.

  • Bawełniana pościel. Bawełna jest bardzo dobrze wszystkim znanym materiałem. Produkuje się z niej ubrania, koce, obrusy oraz pościel. Jest to chyba najchętniej i najczęściej kupowana pościel. Materiał bawełniany jest bardzo korzystny dla naszego organizmu, dzięki niej skóra może oddychać, doskonale odprowadza wilgoć i nie wywołuje uczuleń. Niestety bardzo łatwo się gniecie.

  • Pościel z satyny bawełnianej. Jest to materiał o splocie satynowym. Jego cechą jest wysoka jakość. Stąd zapewne wynika jej wyjątkowy połysk i gładka faktura. Jest to pościel dobrej jakości, bardzo miła w dotyku. Polecana na ciepłe dni. (źródło: http://www.madley.pl/sypialnia/posciel/posciel-satynowa.html )

  • Pościel flanelowa. Jest to miękka pościel, w dotyku bardzo delikatna, ale bardzo wytrzymała na wszelkie uszkodzenia. Wykazuje wysokie właściwości termoizolacyjne, dlatego polecana jest na zimne noce.

  • Pościel jedwabna. Jest to pościel wysokiej jakości, a w związku z tym dość droga. Ma to związek z materiałem, z którego jest wyprodukowana. Jedwab jest materiałem bardzo ekskluzywnym, miękkim, cienkim i miłym w dotyku. Pościel z jedwabiu doskonale nadaje się dla alergików.

  • Pościel wełniana. Wykonana jest z włókien pochodzących od zwierząt żywych. Najczęściej stosowana jest wełna owcza, kóz kaszmirskich lub wielbłąda. Pościel produkowana z takiego materiału uważana jest za korzystną dla zdrowia. Powinny używać jej osoby cierpiące na alergie i reumatyzm. Bardzo ciepła szczególnie polecana na zimne noce. Jednym z najpopularniejszych rodzajów pościeli z wełny jest pościel kaszmirowa.

Wybierając pościel musimy zwrócić uwagę na porę roku oraz na nasze osobiste preferencje. Powinna być dostosowana do naszego stanu zdrowia. Jeśli cierpimy na alergie powinniśmy wybrać pościel, które w jak najmniejszym stopniu wchłania kurz. Ważne jest także wykończenie pościeli, czyli czy jest ona zapinana na guziki czy na zamek błyskawiczny. Oczywiście guziki niestety często się odrywają i zapinanie takiej pościeli trwa znacznie dłużej. O wiele wygodniejsza jest pościel zapinana na zamek błyskawiczny. Kupując pościel zwróć uwagę także na rodzaj szwów.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.