ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Ruszyła kolejna edycja akcji Światełko Pamięci dla Łyczakowa

fot. lubaczow.com.pl

Gmina Lubaczów zachęca do włączenia się w akcję  przekazywania zniczy, które zostaną zawiezione do Lwowa, gdzie 1 listopada zapłoną na największych i najstarszych nekropoliach - Cmentarzu Łyczakowskim, Obrońców Lwowa (Orląt) oraz na Cmentarzu Janowskim  i innych polskich cmentarzach  w ramach akcji „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”.

Czytaj więcej...

Rada Miejska kadencji 2014 – 2018 w Narolu przeszła do historii

We wtorek (16.10)  odbyła się 43. sesja Rady Miejskiej w Narolu, kończąca siódmą kadencję.

Czytaj więcej...

Komisarz Andrzej Farion jednym z najlepszych policyjnych dyżurnych w województwie podkarpackim [ZDJĘCIA]

fot. KWP Rzeszów

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji o miano najlepszego dyżurnego. Rywalizowało w nich 21 funkcjonariuszy reprezentujących komendy powiatowe i miejskie województwa podkarpackiego. Zwycięzcą został nadkom. Henryk Przyboś, dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, a drugi był kom. Andrzej Farion z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie.

Czytaj więcej...

Życie Podkarpackie: Urzędnik popełnił błąd, mieszkanka chodzi po sądach

fot. wikipedia.org

Życie Podkarpackie opisuje sprawę Anny Jarmuż z Nowego Dzikowa, która przez błąd urzędnika została pozbawiona dopłat do zalesionego gruntu. Sprawa ciągnie się od 14 lat. Kobieta wygrywa sprawy sądowe, ale gmina nie zgadza się na ugodę.

Czytaj więcej...

TVP Rzeszów: Wiceminister Elżbieta Bojanowska w Horyńcu-Zdroju o programach prorodzinnych i prospołecznych

fot. kadr TVP Rzeszów

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Bojanowska odwiedziła Gminny Dom Pomocy Społecznej w Krowicy Lasowej w powiecie lubaczowskim, a w Horyńcu-Zdroju uczestniczyła w konferencji dotyczącej rządowych programów: 500 Plus, Maluch Plus i Senior Plus. - informuje TVP Rzeszów

Czytaj więcej...

Pieniądze dla rolnika na założenie firmy. Nawet 100 tys. złotych

fot. piviso.com/flickr.com

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej wynosi 100 tys. zł. Te pieniądze mają pomóc w założeniu firmy. Nabór wniosków w 2018 roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeprowadzi od 15 października do 13 listopada. Pomoc jest finansowana  z budżetu „PROW 2014 – 2020."

Czytaj więcej...

Lubaczowscy „Strzelcy” z kolejną dotacją

Grupa „Przywracamy Pamięć” pod patronatem Stowarzyszenia Jednostka Strzelecka 2033 im. gen bryg Józefa Kustronia w Lubaczowie zdobyła mikrogrant w wysokości 11.000.00 zł  w ramach programu „Aktywne Pogranicze”.

Czytaj więcej...

W Krowicy Lasowej został oficjalnie otwarty Dom Pomocy Społecznej

fot: lubaczow.com.pl

Dom Pomocy Społecznej w Krowicy Lasowej funkcjonuje od 2 października, ale oficjalne otwarcie placówki miało miejsce w poniedziałkowe popołudnie (15.10.2018r.)

Czytaj więcej...

Nowa świetlica wiejska w Hurczu [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy Hurcza w sobotę 13 października świętowali otwarcie zmodernizowanej świetlicy wiejskiej, która tego dnia zachwyciła niejedną osobę.

Czytaj więcej...

Gmina Lubaczów w złotej dziesiątce 10. Dekady 100-lecia

11 października br. w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie miała miejsce uroczysta gala podsumowująca kolejną edycję rankingu aktywności gospodarczej Złota Setka Gmin Podkarpacia, podczas której zaprezentowano 100 najlepiej rozwijających się gmin (wiejskich, miejsko-wiejskich i miejskich). Gmina Lubaczów w ogólnym rankingu gmin wiejskich zajęła 30 miejsce.

Czytaj więcej...

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.