ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Ukraina: 2019 rokiem Bandery i OUN w obwodzie lwowskim

Lwowska Rada Obwodowa postanowiła, że rok 2019 będzie rokiem Stepana Bandery i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Nasi sąsiedzi w ten sposób chcą uczcić 110 rocznicę urodzin Bandery i 90 rocznicę pierwszego zjazdu OUN.

Czytaj więcej...

Funkcjonariusze KAS udaremnili w Budomierzu przemyt bursztynu wartego ponad 140 tys. zł.

fot. KAS

Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej (KAS) podczas kontroli na przejściu granicznym w Budomierzu udaremnili przemyt 71 kg bursztynu. Wartość towaru szacowana jest na  142 tys. złotych.

Czytaj więcej...

Pół miliarda złotych dla Podkarpacia ze środków unijnych

fot. podkarpackie.pl

Ponad 126 mln euro czyli około 550 mln złotych – ta kwota będzie dostępna dla regionu dzięki temu, że Podkarpackie bardzo sprawnie wdraża RPO WP 2014-2020. To część z przyznanej samorządowi puli, która była "zamrożona", a jej wydatkowanie uzależnione było od osiągnięcia wielu wskaźników, co właśnie się dokonało.

Czytaj więcej...

Choinki prosto z lasu. Kiedy będzie można kupić i jakie ceny? [AKTUALIZACJA]

Żywa, pachnąca lasem, gubiąca igły lub sztuczna. Choinka to nieodzowny element nadchodzących świąt. Czy ktoś z nas wyobraża sobie szczególny czas bez tego drzewka? Niektórzy z nas nie wiedzą, że żywe choinki można kupić nie tylko w marketach. Ich sprzedaż prowadzi także nadleśnictwo.

Czytaj więcej...

Masz problem ze stopami? Zgłoś się na bezpłatne badania

Eurosłuch Plus Med zaprasza na bezpłatne badania stóp, przeprowadzane z wykorzystaniem nowoczesnego systemu skanowania komputerowego.

Czytaj więcej...

Marzy ci się strażacki mundur? Trwa nabór do lubaczowskiej straży pożarnej


Trwa nabór do służby przygotowawczej w lubaczowskiej Państwowej Straży Pożarnej. Postępowanie kwalifikacyjne wyłoni dwóch nowych jej pracowników. Osoby te docelowo mają pełnić w komendzie funkcję starszego ratownika-kierowcy.

Czytaj więcej...

Wójt gminy Lubaczów apeluje do właścicieli psów, o przestrzeganie swoich obowiązków

fot. pixabay.com

Wiesław Kapel w związku ze zmianami przepisów dotyczących utrzymywania psów zwrócił się do mieszkańców gminy Lubaczów właścicieli psów, o przestrzeganie swoich obowiązków, a zwłaszcza o nie wypuszczanie zwierząt poza teren ogrodzonej posesji bez opieki.

Czytaj więcej...

Wolontariusze Szkolnego Wolontariatu "BARKA" wspierają Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

fot. wielkieoczy.info.pl

Wolontariusze z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Wielkich Oczach postanowili zorganizować akcję zbiórki na paczki mikołajkowe dla podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

Czytaj więcej...

Młodzi radni zapraszają na debatę "Aktywna młodzież w aktywnym otoczeniu"

W najbliższy poniedziałek w dużej sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie odbędzie się debata pt. „Aktywna młodzież w aktywnym otoczeniu”.

Czytaj więcej...

Policjanci podsumowali listopad na drogach powiatu

fot. archiwum zlubaczowa.pl

Lubaczowscy policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach w listopadzie. W ubiegłym miesiącu doszło do 2 wypadków i 30 kolizji drogowych. Mundurowi zatrzymali 11 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pomimo tego, że wcześniej spożywali alkohol.

Czytaj więcej...

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.