W najbliższą niedzielę w Kresowej Osadzie zespół After Party i wiele innych atrakcji

Koncert zespołu After Party, mini ZOO, grillowanie, przejazdy bryczką, warsztaty rzemieślnicze, biesiada i tańce to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na nas w niedzielę 11 maja w Kresowej Osadzie.

W niedzielę w Baszni Dolnej w Kresowej Osadzie odbędzie się impreza pod tytułem „Piknik rodzinny”. Gwiazdą wieczoru ma być zespół „After Party” twórcy takich hitów jak „Bujaj się” czy „Tylko ona jedyna”.

 Więcej informacji na plakacie:

Kresowa Osada w Baszni Dolnej to wioska tematyczna, która przenosi w przeszłość. Odwołuje się do wielokulturowości dawnych Kresów Rzeczypospolitej, oferując możliwośc ciekawego spędzenia wolnego czasu. To idealne miejsce dla miłośników historii, tradycyjnego jadła i aktywnej turystyki w otoczeniu naturalnej przyrody.

Budowę Kresowej Osady zakończono w 2013 roku, a kilka miesięcy później, dzięki głosom wielu internautów, obiekt wybrano „Unijną Perłą Podkarpacia”. To zasługa doskonałego przedstawienia pamięci o dziedzictwie kulturowym Ziemi Lubaczowskiej – Kresowej Krainy.

Kresowa Osada składa się z kilku tematycznych obiektów. W odtworzonym dworku ziemiańskim jest secesyjna restauracja, w której można posmakować tradycyjnych potrwa kuchni kresowej. Tu także, do dyspozycji gości są pokoje i w pełni wyposażona sala konferencyjna. To doskonałe miejsce na organizację wesel, przyjęć, konferencji czy bankietów.

Na smakoszy galicyjskich tradycji gastronomicznych czeka z kolei dawna karczma wiejska, w której posmakowac można Kresowego Jadła. W multimedialnym muzeum – Galerii Lokalnej Historii - prezentowana jest ekspozycja dotycząca wypraw hetmana Sobieskiego na czambuły tatarskie oraz wirtualna przebieralnia w stroje z tamtej epoki. Turyści znajdą tu także ciekawostki i eksponaty z dziejów huty szkła kryształowego, zlokalizowanej w pobliskiej Hucie Kryształowej.

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: