ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Ułani przybędą do Hurcza!

fot. archiwum WKU Sandomierz
fot. archiwum WKU Sandomierz

fot. archiwum WKU Sandomierz

W najbliższą sobotę do miejscowości Hurcze w gminie Lubaczów przybędą Ułani z 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich. Podczas wydarzenia prowadzona będzie zbiórka na rehabilitację dla Grzegorza Janczury.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę (28.09) o godz. 14:00. W programie m.in. uroczysty korowód, musztra kawaleryjska, walki historyczne na szable, pokaz umiejętności władania szablą, a na koniec zabawa taneczna.

Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie COOLTURALNI przygotują dla dzieci animacje oraz plac zabaw, a dla starszych warsztaty pszczelarskie, warsztaty z wyrobów naturalnych mydełek. Będzie także kuchnia polowa i teatr ognia.

Reportaż na temat 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich poniżej:

Jeszcze więcej na temat Ułanów pod tym linkiem: http://www.ulanijazlowieccy.pl/

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Wiesia
+12 # Wiesia 2019-09-25 12:43
Gmina Lubaczów słynie z organizowania fajnych imptez , tylko pogratulować pomysłu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
na oklep
+12 # na oklep 2019-09-25 14:02
Kawał pięknej historii jak to dobrze że jeszcze komuś się chce takie coś organizować gratuluje organizatorom i życzę dalszych sukcesów będę na pewno!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Hej, hej ułani!
+8 # Hej, hej ułani! 2019-09-25 15:16
Nie ma takiej wioski
Nie ma takiej chatki
Żeby nie kochały
Ułana mężatki

Refren:
Hej, hej ułani!
Malowane dzieci!
Niejedna panienka za Wami poleci!

Niejedna panienka
I niejedna wdowa
Za wami ułani
Polecieć gotowa

(ref)

Babcia umierała
Jeszcze się pytała
Czy na tamtym świecie
Ułani będziecie?

(ref)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Obywatel
+8 # Obywatel 2019-09-25 17:10
Jak widać wystarczy pare osób by zorganizować coś fajnego a w Oleszycach tylko cztery pory roku ile można tych wyjców?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
obywatel
-5 # obywatel 2019-09-25 18:25
Cytuję Obywatel:
Jak widać wystarczy pare osób by zorganizować coś fajnego a w Oleszycach tylko cztery pory roku ile można tych wyjców?


a ten co po ukrainsku śpiewa? to już nie śpiewa?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Gucio
+4 # Gucio 2019-09-25 20:06
dobrze że nie chcesz przyjechać do tego jak sam nazywasz zadupia bo to impreza dla inteligentnych i są obawy ze nie umiałbyś się zachować
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
n
0 # n 2019-09-26 15:49
Cytuję Gucio:
dobrze że nie chcesz przyjechać do tego jak sam nazywasz zadupia bo to impreza dla inteligentnych i są obawy ze nie umiałbyś się zachować

W którym komentarzu jest o zadupiu o którym piszesz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Hej, hej ułani!
+4 # Hej, hej ułani! 2019-09-26 18:00
Nie ma w żadnym, ale było, chyba w pierwszym jaki się pojawił pod tym artykułem i sprowokował paru innych komentatorów do napisania podobnie a nawet bardziej chamskich komentarzy, więc je wszystkie Redakcja słusznie usunęła.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
na oklep
+5 # na oklep 2019-09-26 20:15
Dokładnie tak było ale to był jeden wybitnie uporczywy komentator piszący pod rożnymi nickami dobrze że Redakcja to usunęła ponieważ pod takimi szczególnymi wydarzeniami nie powinno coś takiego mieć miejsca. Do zobaczenia w sobotę Ułani!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi