ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Znamy gwiazdę muzyczną finału Festiwalu Dziedzictwa Kresów

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Co roku na scenie muzycznej wielkiego finału Festiwalu Dziedzictwa Kresów w Baszni Dolnej występuje znana gwiazda muzyczna. Wiemy już kto będzie nas zabawiać w sierpniu podczas najbliższej edycji.

Festiwal Dziedzictwa Kresów urzeka magią, niezapomnianymi smakami, ale także dobrym brzmieniem. Na scenie plenerowej podczas wielkiego finału w Baszni Dolnej zawsze występują soliści i różne zespoły folklorystyczne. Każda edycja ma jednak także swoją gwiazdę ze świata show biznesu. W tym roku,  4 sierpnia na palcu przy Kresowej Osadzie wystąpi Kasia Stankiewicz i Varius Manx.

Organizatorzy zapewniają, że będzie dużo nowości, ale nie zabraknie też starych, dobrze wszystkim znanych przebojów. Założenie jest jedno: ma być pięknie, nastrojowo i tak jak nigdzie indziej.

Zespół powstał w 1989 roku w Łodzi z inicjatywy Roberta Jansona oraz braci Pawła i Michała Marciniaków. Pierwszy album, jeszcze instrumentalny, zatytułowany „The Beginning” pojawił rok później. Z czasem formacja rozbudowała brzmienie. Na płycie „The New Shape” z 1993 roku wokalne elementy wpletli Janson i Robert Amirian. W tym samym roku grupę wzmocniła Anita Lipnicka. Już z wokalistką powstały takie przeboje jak: „Zanim zrozumiesz” czy „Piosenka księżycowa”. Z czasem Lipnicka rozpoczęła solową karierę, a w Varius Manx zastąpiła ją Katarzyna Stankiewicz. W nowym składzie zespół nagrał m.in. „Orła cień”.

Po kilku latach Stankiewicz postawiła na pracę nad solowym materiałem, a muzycy znaleźli nową wokalistkę – Monikę Kuszyńską. I to połączenie przyniosło sukcesy, w postaci znakomicie przyjętych utworów „Maj” i „Moje Eldorado”. Później z Varius Manx występowała jeszcze Anna Józefina Lubieniecka.

W 2016 roku, z okazji 25-lecia działalności artystycznej, do łódzkiej formacji wróciła Kasia Stankiewicz. Muzycy wciąż intensywnie koncertują, a ich największe przeboje usłyszymy już 4 sierpnia w Baszni Dolnej.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.