ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Noc Muzeów z „Przystankiem ubranie”

fot. powiatlubaczowski.pl
fot. powiatlubaczowski.pl

fot. powiatlubaczowski.pl

Konceptualna moda autorstwa Lubaczowianki Anity Żmurko-Sieradzkiej zagościła w niedzielę w murach Galerii Oficyna i Muzeum Kresów w Lubaczowie. Wszystko za sprawą Europejskiej Nocy Muzeów, która w lubaczowskim muzeum przebiegała pod hasłem „Przystanek ubranie”.

O godz. 11.00 w Galerii Oficyna została otwarta wystawa projektów A. Żmurko -Sieradzkiej, a pół godziny później w gmachu głównym Muzeum Kresów goście mogli już podziwiać rysunki żurnalowe zdolnej Lubaczowianki. Wystawy będą czynne aż do końca wakacji. - relacjonuje Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie

Anita Żmurko Sieradzka to absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie (specjalizacja-malarstwo). Uzyskała dyplomy z wyróżnieniem w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie oraz studia podyplomowe Projektowanie Ubioru w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemiśkiego w Łodzi. Wyróżniona przez Viva Moda za kolekcję dyplomową w MSKPU – ‘’Idee fixe’’.

Jak sama o sobie pisze- uwalnia od przyzwyczajeń projektując ubrania i wnętrza. Zajmuje ją moda postrzegana w kategorii obiektów. Moda jest dla niej zjawiskiem estetycznym, artystycznym, fragmentem intelektualnego dziedzictwa ludzkości, nawet światopoglądem. Podchodzi do niej idealistycznie. Foruje ubrania, które burzą ład estetyczny – charyzmatyczne, niepokorne, pełne transformacji i dematerializacji.

Prace Anity prezentowane są podczas wystaw w kraju i za granicą. Publikowane w polskich i zagranicznych tytułach prasowych ( m.in. VOGUE iT., FAINT, Viva Moda, K MAG, No. 3 Magazine, DESIGNSCENE, Label Magazine, HIRO, Wysokie Obcasy, WYBORCZA, WPROST). Odkrywane przez indywidualności, osobowości twórcze i ludzi sztuki.

A. Żmurko jest też założycielką marki ŻMURKO. Prócz projektowania ubiorów sprawuje nadzór pedagogiczny i artystyczny nad młodzieżą w Pracowni Projektowania Ubioru w Zespole Szkół Plastycznych w Jarosławiu.

Źródło: powiatlubaczowski.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.