Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Antoników stworzyły najładniejszą Palmę Wielkanocną

fot. GOK Lubaczów
fot. GOK Lubaczów

fot. GOK Lubaczów

W sobotę w świetlicy wiejskiej w Hurczu odbył się Gminny Konkurs Palmy Wielkanocnej, do którego zgłosiło się 21 delegacji Kół Gospodyń Wiejskich i 6 Klubów Seniora.

Przygotowane palmy oceniała kapituła konkursowa w składzie: Ewa Szałańska – Stowarzyszenie Twórców Sztuki Ziemi Lubaczowskiej, Magdalena Joniec – specjalista Podkarpackiego Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale Oddział Lubaczów, Renata Antochów – nauczycielka plastyki z Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie. Po wnikliwej ocenie jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce – KGW Antoniki
II miejsca – KGW Hurcze
III miejsce – KGW Opaka
oraz wyróżnienia dla KGW Krowica Sama i Klubu Seniora w Młodowie.

Dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom konkursu wręczyli: Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów oraz Roman Cozac – Przewodniczący Rady Gminy. Wójt podziękował Kołom Gospodyń Wiejskich i Klubom Seniora za kultywowanie i podtrzymywanie tradycji wykonywania palm wielkanocnych co sprawia, że co roku konkurs cieszy się coraz większą popularnością.

Miłym akcentem konkursu był poczęstunek przygotowany przez KGW w Hurczu, który był prawdziwym przedsmakiem klimatu Świąt Wielkanocnych.

GALERIA ZDJĘĆ ZNAJDUJE SIĘ POD TYM LINKIEM

Źródło: GOK Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: