ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Wspomnienia z moich lat dziecinnych i młodości. Spotkanie autorskie z Władysławem Swatkiem


Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie zaprasza na spotkanie autorskie z Władysławem Swatkiem, które odbędzie się 11 kwietnia o godzinie 17:00 w Czytelni dla Dorosłych naszej Biblioteki.

„Wspomnienia…” to bardzo cenny, barwnie opowiedziany fragment z życia wiejskich dzieci w okresie wojennym i w pierwszych latach PRL-u. Największą wartością tekstu jest szczerość, chłodne spojrzenie na trudny okres w życiu autora. Największą wartością tekstu jest szczerość, obiektywizm, chłodne spojrzenie na trudny okres w życiu autora, która dla pokazania prawdy nie oszczędza ani siebie, ani bliskich. Współczesna „zaradność” młodych ludzi szukających pracy za granicami kraju jawi się bardzo mizernie w porównaniu z odwagą i determinacją wędrówek po Polsce w poszukiwaniu chleba przez bohatera „Wspomnień…”. Na uwagę zasługuje też język, którym posługuje się autor, jak też humor graniczący czasem z autoironią.
- Edward Dziaduła
 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.