ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Rogi Króla Jana i Misy Borowiny rozdane!

fot. Krystian Kłysewicz
fot. Krystian Kłysewicz

fot. Krystian Kłysewicz

Od 14 do 17 lutego w Horyńcu – Zdroju trwała 40. Biesiada Teatralna – Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form. Jest to jeden z najstarszych w kraju festiwali amatorskich zespołów teatralnych małych form- odbywa się od 1976 roku, wciąż cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, a o udział w nim zabiegają najlepsze teatry amatorskie z całej Polski.

W tym roku o Rogi Myśliwskie Króla Jana (nagrody zespołowe) i  Misy Borowiny (nagrody indywidualne) walczyło 16 zespołów z całej Polski i spoza kraju. Spektakle oceniało 4-osobowe jury pod przewodnictwem aktorki teatralnej i filmowej oraz wokalistki, Magdaleny Kumorek.  Jednym z fundatorów nagród był Starosta Lubaczowski, który sfinansował główną nagrodę w wysokości 2000 zł, dla laureata Złotej Misy Borowiny, czyli najwyższej nagrody w kategorii indywidualnych dokonań twórczych. - informuje Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie

W kategorii zespołów teatralnych małych form:

Złoty Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 4 000 zł, ufundowaną przez Marszałka Województwa Podkarpackiego, otrzymał Teatr Persyflaż z Bursy Szkół Artystycznych w Lublinie, za spektakl Za Kulisami wg Opowiadań Antoniego Czechowa.

Srebrny Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 3 000 zł, ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu, trafił do Teatru Budka Telefoniczna z Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu, za spektakl „Cichość” w reżyserii Anety Ćwieluch.

Brązowy Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2 500 zł, ufundowaną przez Wójta Gminy Horyniec – Zdrój, otrzymał Teatr THE M.A.S.K Stowarzyszenia Kreatywny Bielsk Podlaski, za przedstawienie „Księżniczka na opak wywrócona” w reżyserii Mateusza Sacharzewskiego.

W kategorii indywidualnych dokonań twórczych:

Złotą Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2 000 zł, ufundowaną przez Starostę Powiatu Lubaczowskiego,  otrzymała Marta Pohrebny za monodram „Słodka”,w reżyserii Małgorzaty Paszkier-Wojcieszonek.

Srebrną Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1 500 zł,  ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu,  otrzymał Jarosław Filipski za reżyserię i ideę spektaklu „Wyspa” Teatru Narybek From Poland.

Brązowa Misa Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1 000 zł, ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu, trafiła do Jozefa Bajonoka za rolę Wienniczki w spektaklu Moskwa Pietuszki Teatru DS.Ci-PR-CHA w reżyserii Petera Luptovskiego.

Nagroda specjalna „Róża Horyniecka” w wysokości 500 zł, ufundowana przez Uzdrowisko Horyniec spółka z o.o , trafiła do Ryszarda Jakubisiaka i aktorów z warszawskiego Teatru Parabuch, za spektakl Szczęście Frania Włodzimierza Perzyńskiego.

Jury postanowiło przyznać jedno honorowe wyróżnienie- Zespołowi Teatru Kaprys z Łap, za spektakl „Drwa” wg Michaiła Zoszczenki, w reżyserii Adama Karasiewicza”.

GALERIA ZDJĘĆ ZNAJDUJE SIĘ POD TYM LINKIEM

Źródło: powiatlubaczowski.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.