ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Poznaj „Dzieje lubaczowskich lasów”


Pod koniec 2018 roku wydana została książka dr. Zygmunta Kubraka opisująca historię lubaczowskich lasów. To publikacja, która powinna znaleźć się w rękach każdego, kto jest zainteresowany historią Ziemi Lubaczowskiej.

"Dzieje lasów lubaczowskich" to publikacja opracowana przez doktora Zygmunta Kubraka, znanego historyka, regionalisty, autora wielu cennych prac poświęconych Ziemi Lubaczowskiej.

Jak czytamy w przedmowie Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Grażyny Zagrobelnej "dzieło Doktora Kubraka wprowadza nas w tę skomplikowaną tematykę niemal „od Adama i Ewy”, dając możność zrozumienia procesów przyrodniczych w powiązaniu z dziejami osadnictwa na tym terenie. "

Książka cechuje się obszernym opracowaniem z bardzo licznymi ilustracjami, mapami, szkicami, zestawieniami tabularycznymi, fotogramami. Autor w ośmiu rozdziałach chronologicznych opisał bogactwo życia przyrody w lasach lubaczowskich i człowieka w ich obszarze.

Według recenzenta - profesora Uniwersytetu Rzeszowskiego dr hab. Józefa Półćwiartek uwarunkowania środowiskowe i własnościowe podjętego tematu wymagały od Autora niezwykłej pracowitości w zebraniu tak ogromnego materiału badawczego – rozdrobnionego w licznych archiwach i kolekcjach na terenie niemal całego kraju i za granica również.

Książka ukazała się dzięki staraniom trzech nadleśnictw Lubaczów, Narol i Oleszyce i możną ją kupić w siedzibach tych nadleśnictw za cenę 41 złotych. Możliwa płatność kartą.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.