ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Wystawa "Policja w służbie Niepodległej" w Lubaczowie

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

Wczoraj w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie otwarto wystawę „Policja w służbie Niepodległej". Kilkadziesiąt archiwalnych fotografii przedstawia obraz Policji Państwowej funkcjonującej w okresie międzywojennym na terenie obecnego Podkarpacia. Ekspozycja fotografii policyjnej sprzed blisko 100 lat, która potrwa do piątku, wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na wystawie, przygotowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie, zaprezentowane zostały fotografie i archiwalia przedstawiające działalność Policji Państwowej w okresie międzywojennym. Wczorajsze spotkanie rozpoczął I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie podinsp. Janusz Mokrzycki. W swoim wystąpieniu przypomniał, że powstanie Policji, jako formacji stojącej na straży bezpieczeństwa społeczeństwa w demokratycznym państwie, ściśle łączy się z odzyskaniem niepodległości.

Następnie głos zabrał podkom. dr Marcin Dziubak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, który omówił zaprezentowane fotografie i archiwalia przedstawiające działalność Policji Państwowej w okresie międzywojennym. Zgromadzone eksponaty w większości dotyczą policjantów z jednostek dawnych województw krakowskiego i lwowskiego, które dziś tworzą Podkarpacie.

O działalności Policji Państwowej w okresie Odrodzonej Polski na terenie obecnego powiatu lubaczowskiego, zaproszeni goście mogli posłuchać dzięki wykładowi wygłoszonemu przez dr. Zygmunta Kubraka - historyka, nauczyciela, autora licznych opracowań naukowych poświęconych historii naszego regionu.

Wystawa potrwa do 26 października br. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie.

303-173378.jpg303-173379.jpg303-173381.jpg303-173383.jpg303-173384.jpg303-173385.jpg303-173387.jpg303-173388.jpg303-173389.jpg

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.