ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Trwają zapisy do VI Wyścigu Pamięci Bitwy Pod Oleszycami


Wrzesień to miesiąc, który większości Polakom kojarzy się z wydarzeniami polskiego września 1939 r. Oleszyckie "Stowarzyszenie Czas na Pomoc" chcąc upamiętnić wydarzenia sprzed wielu lat już po raz szósty organizuje Rowerowy Wyścig Pamięci Bitwy Pod Oleszycami. Tym razem zawody odbędą się 14 września. Aktualnie trwają zapisy, jest jeszcze ok. 90 dostępnych miejsc.

Wyścig ma na celu popularyzację aktywnego wypoczynku, rozpowszechnianie turystyki rowerowej, kształtowanie postaw patriotycznych, poznawanie historii najbliższej okolicy, a także promowanie filantropii. Zawody prowadzone będą w trzech klasyfikacjach:

a/ szkoły podstawowe klasy VII – VIII, gimnazjum i uczniowie szkół średnich / osoby niepełnoletnie /  – dziewczęta i chłopcy,
b/ open – kobiety i mężczyźni.
c/ kolarze

Trasa wynosi 12 km, a start i meta znajdują się przy Leśniczówce Zabiała. Zawodnicy będą startować indywidualnie, co 10 sekund, a o pozycji w klasyfikacji końcowej będzie decydował najlepszy czas.

Wyścig w ubiegłym roku cieszył się dużym zainteresowaniem sympatyków jazdy rowerowej, zarówno tych młodszych, jak i starszych. Udział w nim zgłosiło i wystartowało 94 zawodników. W tym roku organizatorzy ustalili limit - 150 zawodników.

Przy organizacji zawodów pomagają: Nadleśnictwo Oleszyce, Urząd Miasta i Gminy Oleszyce, Urząd Gminy Stary Dzików.

Zapisy na stronie: https://dostartu.pl/vi-wyscig-pamieci-bitwy-pod-oleszycami-v2591.pl.html

http://img.iap.pl/s/703/206470/Edytor/Image/trasa2.jpg

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.