W Narolu rozpoczyna się XIX Jarmark Galicyjski "Smaki Roztocza" [PROGRAM]


Cztery dni będzie trwała impreza pod tytułem "XIX Jarmark Galicyjski w Narolu". Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Jedną z nich będzie koncert zespołu De Mono.

Tegoroczny Jarmark Galicyjski rozpocznie się w czwartek 12 lipca i potrwa do 14 lipca. 

W czwartek odbędzie się premiera spektaklu przygotowana przez Teatr Amatorski „FLORIANUM”. Natomiast w piątek 13 lipca odbędzie się konferencja pn. „Dobrodziejstwo Polskich Lasów”.

Imprezą towarzyszącą Jarmarku będą rozgrywki sportowe piłki nożnej przeprowadzone na narolskim stadionie. Wokół rynku w Narolu odbędzie się wielobarwny Jarmark, który poprowadzi uczestników przez kiermasz rękodzielników, warsztaty ginących zawodów, ryneczek produktów tradycyjnych, pokazy i liczne konkursy kulinarne, nie zabraknie również miasteczka z atrakcjami dla dzieci. To wszystko w jeden dzień, a na scenie muzycznej wystąpi ciekawy zestaw zespołów od folkowych klimatów – Zespół Pieśni i Tańca VAGONAR ze Słowacji, z tym ambitniejszym repertuarem – THE HARPAGANS oraz DZIKIE JABŁKA, po muzykę współczesną i bardziej rozrywkową – DE MONO.

Wśród konkursów kulinarnych warto zaakcentować, iż w tym roku również Narol jest jednym z 10 miast w Polsce, w którym odbywać się będzie 14 lipca Konkurs Kulinarny zakwalifikowany do Kulinarnego Pucharu Polski pn. V Konkurs „Galicyjskie Smaki Wczoraj, Dziś i Jutro”.

Całe wydarzenie zwieńczy niedzielna rodzinna feta na stadionie sportowym. Tam również odbędzie się turniej piłki nożnej o „Puchar lata 2018”. Na scenie zaprezentują się lokalne zespoły i jako gwiazda wieczoru zaprezentuje się Zespół „GROVIŃSCY”. Sobotnią i niedzielną noc zwieńczy dyskoteka pod gwiazdami.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: