ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Folkowisko coraz bliżej. Wiemy kto wystąpi

Folkowisko 2016 fot. Michał Szwerc
Folkowisko 2016 fot. Michał Szwerc

Folkowisko 2016 fot. Michał Szwerc

Ludzie z różnych zakątków świata odliczają już dni do startu wyjątkowego festiwalu w niewielkiej wsi niedaleko Cieszanowa – Gorajcu.  Folkowisko – bo o nim tu mowa, to impreza pełen rajdów, koncertów, warsztatów i gier terenowych.

Wybrana dwukrotnie do grona najlepszych festiwali Europy, przełamuje stereotypowe myślenie o festiwalach i kulturze tradycyjnej. Folkowisko to co mamy najpiękniejsze na Wschodzie, opakowuje w nowe formy artystycznego wyrazu, łącząc je zarazem ze świetną folkową zabawą. Festiwal przyjazny rodzinom, vege, slow, a zarazem pielęgnujący kulturę tradycyjną w jej różnorodnych formach.

Od kilku dni Folkowisko ujawnia coraz więcej szczegółów tegorocznej edycji.  Wśród największych sensacji jest występ zdobywców tegorocznego  Fryderyka - Kapela ze Wsi Warszawa – ta jedna z najbardziej znanych na świecie polskich grup muzycznych grała już na czterech kontynentach, w trzydziestu krajach, w tym roku postanowiła wreszcie zagrać w Gorajcu. Wśród znanych nazwisk, które zapowiedziały swój udział na Folkowisku jest również pisarz, zdobywca nagrody Nike – Andrzej Stasiuk, który na festiwal z którym związany jest od samego początku przygotowuje wyjątkowa niespodziankę. Muzycznie tegoroczne Folkowisko, którego motyw przewodni brzmi Na Wschód! ponownie zaskoczy swoja różnorodnością. Na jednej scenie wystąpią zespoły z różnych nurtów muzyki korzennej od białoruskich Dzieciuków, poprzez włosko-francusko-polską grupę Porto Meskla po powracający po latach legendarny zespół Yerba Mater.

Ponieważ Folkowisko to swoisty uniwersytet ludowy organizatorzy ponownie zaplanowali ponad 80 różnorodnych warsztatów, rajdów, wystaw i happeningów. „Cieszy nas, że ciągle możemy zaskakiwać i to chyba dlatego tak chętnie wracają do nas festiwalowicze, a Folkowisko z roku na rok coraz bardziej się rozwija” – mówi dyrektor artystyczny imprezy Maciej Piotrowski, dodając zarazem, że organizatorzy po raz pierwszy postanowili wprowadzić limit uczestników wydarzenia. „Gorajec ma swoja pojemność ekologiczną, a my nie chcemy komercjalizować imprezy i wolimy pozostać przy jakości wydarzenia, a nie ilości uczestników”. Dlatego ten kto chce wziąć udział w tegorocznym Folkowisku powinien śpieszyć się z zakupem karnetu.

Festiwal rozpocznie się w czwartek 12 lipca i potrwa do niedzieli 15 lipca. Szczegóły dotyczące programu, dojazdu jak i karnetów znaleźć można na stronie www.folkowisko.pl lub profilu www.facebook.com/festiwalfolkowisko

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.