ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Już w sobotę Rajd szlakiem Niepodległości po Roztoczu

fot. rajd.powiatlubaczowski.pl
fot. rajd.powiatlubaczowski.pl

fot. rajd.powiatlubaczowski.pl

Już w najbliższą sobotę 26. maja o godz. 10:00 pod Pomnika Niepodległości w Lubaczowie wystartuje IV Roztoczański Rowerowy Rajd Niepodległości – Green Velo 2018.

W tym roku uczestnicy wyruszą w 70-kilometrową trasę po powiecie lubaczowskim, śladem miejsc pamięci związanych z walką o Niepodległość Polski, m.in. pomników, mogił i krzyży niepodległości usytuowanych w miejscowościach: Lubaczów, Podlesie, Horyniec-Zdrój, Nowe Brusno i Płazów.

Rajd, który objął swoim patronatem Prezydent RP Andrzej Duda, ma uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, ale także dać uczestnikom możliwość poznania malowniczych terenów podkarpackiej części Roztocza,  w tym Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, łącząc edukację patriotyczną z rekreacją i wypoczynkiem.

Uczestnicy rajdu otrzymają okolicznościowe koszulki z orłem, którego grafika nawiązuje do figury orła umieszczonego na mogile polskich żołnierzy poległych w Horyńcu i jego okolicach w latach 1918-1919. Na wszystkich będą też czekać  foldery opisujące i ilustrujące wszystkie odwiedzane na trasie miejsca pamięci, który specjalnie na ten cel przygotowało Muzeum Kresów w Lubaczowie, a wydało Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie.

Źródło: powiatlubaczowski.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.