ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Prezydent Andrzej Duda objął patronat nad IV Roztoczańskim Rowerowym Rajdem „Niepodległości”

fot. rajd.powiatlubaczowski.pl
fot. rajd.powiatlubaczowski.pl

fot. rajd.powiatlubaczowski.pl

IV Roztoczański Rowerowy Rajd „Niepodległości” – Green Velo 2018 – odbędzie się 26 maja 2018 r. Planowana 300 osobowa grupa rowerzystów przemierzy ponad 70 – cio kilometrową trasę rajdu rowerowego, która przebiega przez malownicze tereny podkarpackiej części Roztocza, w obrębie gmin: Lubaczów, Horyniec – Zdrój, Narol, Cieszanów w tym Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo.

Tegoroczna edycja rajdu odbywa się pod hasłem „100 – lecie niepodległości Polski – rajd dla Niepodległej”. Przedsięwzięcie ma na celu włączenie mieszkańców regionu   w świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z odbudową państwowości.

Na uwagę zasługuje fakt, że IV Roztoczański Rowerowy Rajd „Niepodległości” – Green Velo 2018  został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Poprzez tą inicjatywę chcemy oddać hołd Rodakom, którzy mieli udział w tym wielkim dziele, a jednocześnie będzie to ważna lekcja historii i patriotyzmu dla najmłodszych pokoleń, które będą kształtować oblicze naszej Ojczyzny w przyszłości, jak również umocnieniem więzi naszej małej Ojczyzny.  – opowiadają organizatorzy rajdu

Dodatkową atrakcją dla uczestników rajdu będzie nocny quest po Cieszanowie w czasie, którego odbędą się krótkie koncerty w cerkwi (Lwowski Chór „Eteria”), synagodze (muzyka klezmerska – grupa ze szkoły muzycznej w Lubaczowie), a na terenie kąpieliska „Wędrowiec” w Cieszanowie (muzyka bluesowa).

Przez taką formę aktywności zamierzamy zaprezentować uczestnikom rajdu miejsca oraz symbole z przeszłości: pomniki, mogiły i krzyże niepodległościowe usytuowane m.in.  w: Lubaczowie, Podlesiu, Horyńcu – Zdroju, Nowym Bruśnie, Płazowie. – mówią organizatorzy

Uroczyste rozpoczęcie rajdu nastąpi przy „Pomniku Niepodległości, Bohaterów i Ofiar II Wojny Światowej” w Lubaczowie, a zakończenie w Cieszanowie, na terenie kąpieliska „Wędrowiec”.

Uczestnikom rajdu organizatorzy zapewniają całodzienne wyżywienie, atrakcyjne zestawy startowe nawiązujące do tematu imprezy, serwis rowerowy, a na zakończenie, tradycyjnie już loterię fantową z atrakcyjnymi nagrodami: trzy Vouchery na wycieczki z grupy Horyzonty, dwa rowery trekkingowe, kaski rowerowe, latarki i różnego rodzaju akcesoria rowerowe, a dla najmłodszych przewidziane małe upominki.  Każdy z uczestników rajdu otrzyma okolicznościowe koszulki z orłem, którego grafika nawiązuje do figury orła umieszczonego na Pomniku Wolności w Horyńcu – Zdroju. Ponadto uczestnicy otrzymają foldery opisujące i ilustrujące wszystkie odwiedzane na trasie miejsca pamięci, który specjalnie na ten cel przygotowany będzie przez Muzeum Kresów w Lubaczowie. W miejscach przystankowych cykliści zapoznani zostaną z historią miejsca opowiedzianą przez gospodarzy gmin i miast powiatu oraz przewodników.

Unikalna formuła rajdu łączy sport z rekreacją, edukacją i wypoczynkiem. Poprzez uczestnictwo w rajdzie propagujemy zdrowy tryb życia oraz aktywny wypoczynek, przyczyniamy się do promocji zrównoważonego rozwoju w aspekcie środowiskowym, promowania walorów krajobrazowych i turystycznych Roztocza Wschodniego szlaku rowerowego Green-Velo jak również upamiętnieniu osób, którzy oddali swoje życie za naszą Ojczyznę. – podsumowują organizatorzy

Patronat medialny nad wydarzeniem objął m.in. portal ZLUBACZOWA.PL.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.rajd.powiatlubaczowski.pl.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.