Znasz się na ortografii? Powalcz o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Trwają zapisy do dyktanda ortograficznego o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej, który odbędzie się 22 lutego.

Jeżeli chcecie wziąć udział w tym konkursie musicie się zgłosić do 20 lutego telefonicznie 16/6329350 , bądź osobiście w Czytelni dla Dorosłych. Rywalizacja rozpocznie się w czwartek 22 lutego o godzinie 17:00 w czytelni dla dorosłych w MBP.

Dyktando adresowane jest do wszystkich osób z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego oraz osób tu pracujących i uczących się. Podobnie jak w ubiegłym roku, rywalizacja przebiegać będzie w dwóch kategoriach wiekowych:
– dzieci i młodzież do lat 25
– uczestnicy w wieku ponad 25 lat.

Nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca w każdej z kategorii wiekowych będzie nagroda pieniężna w wysokości 300,00zł. oraz tytuł   Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2018, za zdobycie drugiego miejsca w każdej  kategorii wiekowej będzie nagroda pieniężna w wysokości 200, 00 zł. i tytuł I Wicemistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2018 a za zdobycie trzeciego miejsca 100, 00 zł. oraz tytuł II Wicemistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2018.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w kategorii do 25 lat Mistrzem Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2017 została Klaudia Pryjmak, I Wicemistrzem został Przemysław Mazepa, zaś II Wicemistrzem Marta Maź. W kategorii wiekowej powyżej 25 lat Mistrzem Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2017 została Lidia Drabik, drugie miejsce zajął Zygmunt Gmyrek, a trzecie Kinga Kruczek.

Konkurs organizowany jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie oraz Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji działające przy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: