MDK zainaugurował Nowy Rok artystyczny

fot. MDK Lubaczów
fot. MDK Lubaczów

fot. MDK Lubaczów

Mali i ci nieco więksi artyści z Miejskiego Domu Kultury tradycyjnie, na początku stycznia rozpoczęli Nowy Rok Koncertem Noworocznym. W sobotę (13.01) na scenie zaprezentowały się osoby działające w instytucji, a gwiazdą wieczoru była Olga Szomańska.

Podczas otwarcia czternastego Koncertu Noworocznego życzenia złożyli Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Andrzej Kindrat, Dziekan Dekanatu Lubaczowskiego ks. kan. Andrzej Stopyra i Burmistrz Krzysztof Szpyt. W Nowy Rok artystyczny widzów wprowadzili Teatr Małych Form – grupa dziecięca, Kabaret „Bomb-le”, Małgorzata Stopyra, Laura Bogusławska, Oskar Mazur, Karolina Zygarlicka, Wiktoria Nicpoń, zespół taneczny „Niebo” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lubaczowie, Zespół Pieśni i Tańca „Mali Lubaczowianie”. W tym roku obok młodych artystów z koncertem „Kolędowa” wystąpiła Olga Szomańska. Artystka wykonała najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki oraz akustyczne wersje przebojów Piotra Rubika. - czytamy na stronie Urzędu Miasta w Lubaczowie

W MDK Koncerty Noworoczne organizowane są od 2004 roku. Główną ideą jego powstania było stworzenie wydarzenia, które opierać się ma na bazie występów zespołów i grup artystycznych MDK oraz zaproszonego gościa. Koncert jest podsumowaniem pracy sekcji działających w placówce, ma także ukazać efekty pracy z dziećmi i młodzieżą wprowadzając jednocześnie w świąteczny nastrój poprzez śpiew i występy artystyczne.

Galeria zdjęć dostępna jest na stronie Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie

Źródło: lubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: