Trzej Królowie zawitali do Lubaczowa

fot. Marek Kuziemski/lubaczow.pl
fot. Marek Kuziemski/lubaczow.pl

fot. Marek Kuziemski/lubaczow.pl

Niosąc hasło „Bóg jest dla wszystkich” Trzej Królowie przeszli ulicami Lubaczowa, by dotrzeć na Rynek i pokłonić się Dzieciątku. W sobotę (06.01), w święto Objawienia Pańskiego odbył się Orszak Trzech Króli.

- Co to musi być za fantastyczne miasto i za fantastyczni mieszkańcy, że co roku w swojej drodze przybywają do nas Trzej Królowie. Dziękujemy i zapraszamy do nas w przyszłym roku. Myślę, że rolą Królów było pokazanie, co to było za przełomowe wydarzenie, coś się zaczynało – przyszła Nowa Nadzieja. I to właśnie z tą Nową Nadzieją wszyscy patrzymy w przyszłość. I tego Państwu życzę. Wszystkiego dobrego w Nowym 2018 Roku. – mówił Burmistrz Krzysztof Szpyt.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Konkatedrze o godz. 9:00. Po zakończonym nabożeństwie Święta Rodzina przeszła na Rynek wraz z procesją wiernych. Trzej Królowie na koniach wyruszyli z kościoła pw. św. Karola Boromeusza w kierunku Rynku, gdzie złożyli dary i pokłonili się dzieciątku. Po jasełkach odbyło się wspólne kolędowanie, dzieci przedstawiły program artystyczny, a w stronę mieszkańców popłynęły życzenia. - czytamy na stronie Urzędu Miasta

Historia Orszaku Trzech Króli rozumianego jako uliczne jasełka, rozpoczęła się w 2009 roku. Wówczas pojawił się odważny pomysł, by jasełka zaaranżować w przestrzeni miejskiej, a co więcej zaprosić do wspólnego świętowania mieszkańców Warszawy oraz turystów. Mimo, że od 2009 roku liczona jest pierwsza edycja OTK, to za jego powstanie uznać można zorganizowanie ulicznych jasełek w 2005 roku w szkole „Żagle” prowadzonej przez Stowarzyszenie „Sternik”. Od początku kluczowym założeniem było, by w przedstawieniu udział brały wszystkie dzieci. Dlatego w 2008 roku szkolne jasełka w jeszcze bardziej interesującej i profesjonalnej oprawie przeniesiono na deski warszawskiego teatru Buffo. Jasełka wystawione przez małych aktorów na prawdziwej scenie spotkały się z życzliwym zainteresowaniem mediów.

W 2010 roku OTK jeszcze mocniej zaznaczył swoją obecność. W roku 2011 roku przyłączyło się do niego 5 innych miast. W 2012 roku jasełka zorganizowano w 24 polskich miejscowościach, w 2013 roku dołączyła również zagranica - OTK odbył się w 96 miejscach na świecie (w tym również na innym kontynencie). W 2014 roku kolędujące Orszaki przeszły ulicami 187 miejscowości. W 2015 r. Orszak Trzech Króli liczył 330 miejscowości, w 2016 r. ósma edycja odbyła się w 420 miejscowościach, a w 2017 roku do wydarzenia zgłosiło się 540 miejscowości. W tym roku Orszak przeszedł w 644 miejscowościach w Polsce i w 16 poza jej granicami. - czytamy na lubaczow.pl

Fotorelacja znajduje się pod tym linkiem.

Źródło: lubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: