Sukces aktora Teatru Małych Form

W dniach 5 - 6 października Michał Kurek - aktor lubaczowskiego Teatru Małych Form wziął udział w specjalnym występie w Teatrze Polskim w Warszawie, do którego został zaproszony wraz z innymi laureatami 58 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Uczeń Zespołu Szkół w Lubaczowie na ten niezwykły spektakl został zaproszony przez prezesa Towarzystwa Kultury Teatralnej - Lecha Śliwonika.

Całe wydarzenie zostało wyreżyserowane przez panią Bożenę Suchocką z Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Młodzi adepci żywego słowa mogli pokazać swoje aktorskie umiejętności, stojąc na scenie u boku słynnej aktorki, pani Ireny Jun. Na widowni nie zabrakło ogromnej publiczności, która nagrodziła aktorów rzęsistymi brawami.

Warto dodać, że konkurs jak i samo spotkanie młodych aktorów w Warszawie było wspierane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Narodowe Centrum Kultury.

Michał Kurek z Lubaczowa zajął 3 miejsce w kategorii młodzieży szkolnej w ramach 58 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Jest on uczniem klasy maturalnej. W planach ma zdanie matury i zaliczyć egzamin do szkoły teatralnej.
"Teatr jest czymś magicznym, aktorzy są wyjątkowymi ludźmi. Chciałbym móc kiedyś do nich dołączyć". - mówił młody aktor.

Gratulujemy Michałowi wspaniałego występu i życzymy więcej okazji do goszczenia w teatrze w ten wyjątkowy sposób.

Źródło: zlubaczowa.pl, MDK Lubaczów

{fcomment}{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: