Peregrynacja Krzyża Papieskiego. Sprawdź harmonogram uroczystości w Lubaczowie


W czwartek do Lubaczowa przybędzie Wielkopiątkowy krzyż, który Papież Jan Paweł II trzymał podczas swojej ostatniej Drogi Krzyżowej w 2005 roku.

Krzyż, który Jan Paweł II trzymał w dłoniach podczas ostatniej swojej Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek 2005 r. został wykonany przez jednego z artystów z archidiecezji przemyskiej Stanisława Trafalskiego. Papież otrzymał go przy okazji spotkania w Watykanie z samorządowcami z Podkarpacia. O ten krzyż poprosił Ojca Świętego jego sekretarz abp Mieczysław Mokrzycki, który do dzisiaj pozostaje jego właścicielem. Krzyż peregrynował już po archidiecezji przemyskiej oraz wrocławskiej.

Przed nami ostatnie dni obecności Papieskiej Relikwii w diecezji. Dlatego już dziś zapraszam wszystkich wiernych świeckich, osoby życia konsekrowanego i kapłanów na uroczyste zakończenie peregrynacji Krzyża Wielkopiątkowego do konkatedry w Lubaczowie. Podczas Eucharystii sprawowanej w piątek, 13 października 2017 r. o godz. 15.00, podziękujemy Panu Bogu za wszystkie łaski, jakie spływały na nas w czasie nawiedzenia i prosić będziemy o trwałość naszych dobrych przemian, postanowień, pogłębienia życia religijnego, umiłowania Chrystusowego krzyża i Ewangelii. Wierzymy, że dobre owoce nawiedzenia papieskiego krzyża zbierać będziemy jeszcze przez długi czas.  – zaprasza do modlitwy biskup Marian Rojek

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: