ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Miłków nie pozwala o sobie zapomnieć


Stowarzyszenie "Pomóżmy Razem" oraz Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie zapraszają na spotkanie promocyjne książki Jana Kucy "Miłków. Prawda i legenda o zaginionej wsi", które odbędzie się w najbliższą niedzielę.

O książce:

Po wybuchu II wojny światowej w wyniku agresji Niemców i ZSRR na Polskę państwa te ustaliły nowe granice swoich państw. Wiele wsi leżących wzdłuż nowej granicy przestało istnieć. Mieszkańców wysiedlono, pozostałe zabudowania rozgrabiono lub spalono. Po tych miejscowościach zostały nieliczne ślady, jak cmentarze czy przydrożne krzyże.

Opisana przez Jana Kucę wieś Miłków, wieś położona niedaleko Mołodycza, już nie istnieje – pozostała po niej tylko nazwa i wspomnienia jej dawnych mieszkańców, obrazujące historię wsi, poszczególnych osób i rodzin.

Spotkanie odbędzie się 2 lipca w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Dzikowie o godzinie 15:00. W trakcie spotkania będzie możliwość obejrzenia prezentacji zdjęć ze zbiorów mieszkańców Miłkowa i ich rodzin oraz nabyć książkę z autografem autora.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.