ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Już jutro publiczne czytanie dzieł literackich Aleksandra Fredry

Już jutro odbędzie się publiczne czytanie dzieł literackich Aleksandra Fredry na które zaprasza Burmistrz Miasta Lubaczów Maria Magoń. Akcja ta odbędzie się w sobotę o godzinie 17:00 na rynku w Lubaczowie.

Maria Magoń, Burmistrz Miasta Lubaczowa zaprasza całą społeczność Lubaczowa na wspólne tworzenie kulturalnego wydarzenia jakim będzie publiczne czytanie dzieł literackich Aleksandra Fredry 7 września 2013 r. od godz. 17.00 na Rynku w Lubaczowie w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania największych polskich dzieł literackich.

W tym dniu każdy może przyjść na Rynek z wybranym fragmentem utworu Aleksandra Fredry i przeczytać go np. z rodziną, ze znajomymi, wspólnie albo w pojedynkę, z podziałem na role lub bez, w kostiumach, z rekwizytami lub tylko z tekstem komedii.

7 września 2013 r. na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego w całym kraju ludzie spotkają się wspólnie na rynkach, skwerach, parkach, aby słuchać Aleksandra Fredry, wybitnego komediopisarza, znawcy polskiego charakteru z jego wadami i zaletami, bogatą historią, wielką duszą i fantazją. Aleksander hrabia Fredro całe życie związał z Kresami Wschodnimi. Urodził się w Surochowie koło Jarosławia. Pochowany jest w kościele w Rudkach na Ukrainie. Premiery jego dzieł odbywały się w Teatrze Lwowskim.

Organizatorzy zapraszają do czynnego udziału w życiu kulturalnym miasta.

Źródło: lubaczow.pl

{fcomment}{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.