Stary Dzików: Rywalizowali i bawili się doskonale!

W niedzielę 3 lipca na stadionie KS „Victoria” Stary Dzików odbył się festyn sportowo-rekreacyjny. Podczas imprezy rozegrane zostały turnieje piłki nożnej oraz siatkowej. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci.

W Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Lubaczowskiego wzięło udział 4 drużyny: „Victoria” Stary Dzików, „Dobrosin” Ukraina, „Pogoń-Sokół” Lubaczów, „Olimpiakos” Tarnogród.  W turnieju plażowej piłki siatkowej zmierzyło się 12 drużyn.

Turnieje oficjalnie otworzyli: Starosta Powiatu Lubaczowskiego – Józef Michalik oraz Wójt Gminy Stary Dzików -  Barbara Małecka.

Po rozegraniu meczów zwycięzcą Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Lubaczowskiego  została drużyna „ Pogoń –Sokół” Lubaczów,  II miejsce zajęła drużyna „Victoria” Stary Dzików, trzecie miejsce przypadło drużynie z Ukrainy –  FK „Dobrosin” i na IV miejscu uplasowała się drużyna „Olimpiakos” Tarnogród.

W Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej tytuł zwycięzcy i nagrodę finansową otrzymali: Kamil Pytel oraz Tomasz Kozłowski, drugie miejsce zajęli: Grzegorz Kurek oraz Grzegorz Pelc, natomiast trzecie miejsce otrzymali Tomasz Sałek i Jarosław Wnęk. Tytuł najlepszej drużyny z gminy Stary  Dzików wywalczyli: Łukasz Goraj i Bartosz Buksak.

Podczas festynu pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Dzikowie przygotowali konkursy i zabawy dla dzieci.