ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


„Wrastanie. Ziemie Zachodnie i Północne. Początek”- kresowa wystawa na lubaczowskim Rynku

Jesteśmy „stąd” i „u siebie”? Jak po II wojnie światowej potoczyły się losy mieszkańców Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej?  Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukamy na wystawie „Wrastanie. Ziemie Zachodnie i Północne. Początek”. Lubaczów jest pierwszym miastem na dawnych Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej, które odwiedzi wystawa. Ekspozycja będzie prezentowana na Rynku w dniach 28 października – 1 grudnia 2019 r.

Czytaj więcej...

Charytatywny Dzień Sportu w niedzielę Wielkich Oczach

W niedzielę 29 września na kompleksie sportowo - rekreacyjnym w Wielkich Oczach odbędzie się Charytatywny Dzień Sportu. W trakcie imprezy zbierane będą pieniądze do puszek na leczenie i rehabilitację Marcela Góry z Kobylnicy Wołoskiej. Początek o godz. 15:00.

Czytaj więcej...

Ułani przybędą do Hurcza!

fot. archiwum WKU Sandomierz

W najbliższą sobotę do miejscowości Hurcze w gminie Lubaczów przybędą Ułani z 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich. Podczas wydarzenia prowadzona będzie zbiórka na rehabilitację dla Grzegorza Janczury.

Czytaj więcej...

W sobotę Rowerowy Rajd Pamięci Bohaterów Ziemi Narolskiej

Zdjęcie ilustracyjne fot. archiwum zlubaczowa.pl

W gminie Narol pojadą rowerami by uczcić pamięć poległych żołnierzy podczas II wojny światowej.

Czytaj więcej...

„Dzień na Roztoczu” w obiektywie Krystiana Kłysewicza. W piątek premiera

Krystian Kłysewicz większość swojego życia spędził na naszej Ziemi Lubaczowskiej. Jest pasjonatem fotografii i filmowania. W piątek (16.09) zaprezentuje swój najnowszy film przedstawiający piękno naszego regionu, nad którym pracował aż rok!  

Czytaj więcej...

Prelekcje Tomasza Kuby Kozłowskiego w Lubaczowie

Tomasz Kuba Kozłowski fot. festiwalkresow.pl

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich oddział Lubaczów oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie zapraszają na prelekcje Tomasza Kuby Kozłowskiego zorganizowane w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Czytaj więcej...

IV Powiatowy Piknik Ekologiczno-Geologiczny w Lubaczowie. Zobaczcie zdjęcia

fot. powiatlubaczowski.pl

W środowe przedpołudnie (11.09) lubaczowski rynek zazielenił się od proekologicznych przebrań przedszkolaków i uczniów,a także za sprawą kilku tysięcy sadzonek drzew, wydawanych jak zawsze podczas Pikniku Ekologicznego- w tym roku zorganizowanego jako IV Powiatowy Piknik Ekologiczno-Geologiczny pod nazwą „Ekologiczne środowisko- zdrowy człowiek”. 

Czytaj więcej...

"Księcia Górka. Bijące serce Oleszyc"

fot. oleszyce.pl

W pięknej sali restauracji Pod Księcia Górką we wtorek (10.09) odbyło się spotkanie promujące książkę ,,Księcia Górka. Bijące serce Oleszyc." O mieszkańcach pałacu: Sieniawskich, Czartoryskich, Potockich, Sapiehach i oleszyckich korzeniach królowej Belgii opowiadali autorzy książki: Tymoteusz Furgała i Dariusz Sałek.

Czytaj więcej...

W weekend piknik historyczno-militarny oraz rekonstrukcja bitwy pod Dachnowem

fot. archiwum

14 oraz 15 września w Dachnowie z okazji 80. rocznicy bitwy pod Oleszycami – Dachnowem odbędzie się piknik historyczno – militarny oraz widowisko historyczne „Bój pod Dachnowem”.

Czytaj więcej...

W środę w Lubaczowie IV Piknik Ekologiczno-Geologiczny

Już w najbliższą środę (11.09) odbędzie się czwarta edycja Powiatowego Pikniku Ekologiczno-Geologicznego. W tym roku odbędzie się ona pod hasłem „Ekologiczne środowisko- zdrowy człowiek”.

Czytaj więcej...

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.