ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Ruszył nabór do przeglądu zespołów Cieszanów Rock Festiwal 2020

Masz zespół i chciałbyś zaprezentować swoje muzyczne umiejętności przed jury i publicznością CRF 2020? Jeśli tak to ta informacja jest dla Ciebie. Właśnie ruszył nabór do Przeglądu Zespołów Cieszanów Rock Festiwal 2020. Do wygrania występ na dużej scenie podczas przyszłorocznej edycji CRF.

Czytaj więcej...

„W kręgu rozważań o miłości… Miłość moją siłą!”- V Debata Walentynkowa w ZS

W piątek – 14 lutego br. w Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie odbędzie się V DEBATA WALENTYNKOWA pod hasłem: „W kręgu rozważań o miłości… Miłość moją siłą!”. Społeczność Zespołu Szkół będzie świętować pierwszy okrągły jubileusz corocznych miłosnych rozważań!

Czytaj więcej...

Festiwal Dziedzictwa Kresów 2020 – znamy datę

fot. festiwalkresow.pl

Znamy datę tegorocznej edycji Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Jedna z największych imprez w południowo-wschodniej Polsce ruszy 24 lipca, a zakończy się 2 sierpnia.

Czytaj więcej...

80. rocznica deportacji Polaków na Sybir. Uroczystości w Dachnowie [PROGRAM]

Sybiracy z Dachnowa podczas uroczystości z okazji 100. lecia odzyskania Niepodległości fot. archiwum zlubaczowa.pl

Zbliża się 80. rocznica pierwszej masowej deportacji Polaków na Sybir. 10 lutego 1940r. ponad 140 tys. obywateli Polski, którzy znaleźli się w radzieckiej strefie okupacyjnej zostało deportowanych w głąb Związku Sowieckiego. W najbliższą niedzielę w Dachnowie odbędą się uroczystości rocznicowe upamiętniające tragiczne wydarzenia z lutego 1940r.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka w Cieszanowie [GALERIA ZDJĘĆ]

Dzień Babci i Dziadka - fot. Marcin Piotrowski

W hali Szkoły Podstawowej w Cieszanowie w sobotę (01.02) zorganizowano galę z okazji Dnia Babci i Dziadka. Galę zorganizowano już po raz 8, a na widowni zasiadło ponad 300 dziadków oraz liczni rodzice, którzy wspierali swoje pociechy występujące na scenie.  Kolorowy występ najmłodszych trwał 1,5 godziny. 

Czytaj więcej...

Wesoła Gromadka z Oleszyc zwycięzcą Przeglądu Herody 2020 [ZDJĘCIA][VIDEO]

fot. Marcin Materniak/powiatlubaczowski.pl

Siedem grup wzięło udział w tegorocznym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych „Herody 2020”, który 26.stycznia odbył się w sali teatralnej lubaczowskiej Konkatedry. Z główną nagrodą wyjechał z Lubaczowa teatrzyk „Wesoła gromadka” z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Oleszycach.

Czytaj więcej...

Starostwo zapowiada trzydniowy Festiwal Turystyki Rowerowej „Roztocze bez granic”

fot. Przemysław Furgała/powiatlubaczowski.pl

W piątek 24. stycznia podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Lubaczowie, zostało zaprezentowane nowe wydarzenie- Festiwal Turystyki Rowerowej „Roztocze bez granic”, którego głównym organizatorem jest Powiat Lubaczowski, przy współorganizacji Stowarzyszenia Geoturystycznego Roztocze Wschodnie oraz Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie.

Czytaj więcej...

Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu w powiecie [PROGRAM]

W bieżącym roku obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu zaczęły się 2 stycznia i potrwają do 22 lutego 2020 r. Odbywają się na Podkarpaciu w ponad 30 miejscowościach, w tym także na terenie powiatu lubaczowskiego.

Czytaj więcej...

Jasełka w wykonaniu rodziców i uczniów z Nowego Sioła [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Podobnie jak w ubiegłym roku, rodzice i uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Nowym Siole przygotowali jasełka. Przedstawienie trwa godzinę i bierze w nim udział ponad 60 aktorów: wszystkie dzieci ze szkoły i przedszkola oraz 20 osób dorosłych, w tym rodzice, jedna babcia i sołtys Wojciech Nieckarz.

Czytaj więcej...

Wojciech Cugowski kolędował w Łukawcu [ZOBACZ ZDJĘCIA]

fot. Przemysław Furgała

W niedzielę 19 stycznia w kościele pw. NMP Królowej Polski w Łukawcu odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Wojciecha Cugowskiego. Zobaczcie zdjęcia.

Czytaj więcej...

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.