ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Policjanci z wizytą u przedszkolaków

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

Lubaczowscy policjanci po raz kolejny spotykali się z najmłodszymi. Tym razem o ważnych sprawach, bo o bezpieczeństwie, rozmawiali z przedszkolakami z Dachnowa.

Funkcjonariusze na początku spotkania wyjaśnili dzieciom, czym zajmują się policjanci. Pokazali elementy umundurowania i wyposażenia służbowego. Maluchy z chęcią przymierzały policyjną czapkę, jak również kamizelkę odblaskową. Taka forma prezentacji umundurowania pozwoliła również na wyjaśnienie dzieciom, jak dużą rolę odgrywają elementy odblaskowe w bezpieczeństwie drogowym. Policjanci omówili, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, zwracając szczególną uwagę na korzystanie z przejść dla pieszych i chodzenie tylko pod opieką dorosłych.

Przedszkolaki dowiedziały się, czym jest interwencja i jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, oraz jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób. Dzięki temu dzieci wiedzą, o jakich zdarzeniach powinno się powiadomić służby ratunkowe, a także że zawsze mogą poprosić funkcjonariusza i dorosłych o pomoc.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek niecodziennych gości w ich przedszkolu.

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.