Studentki z Brazylii i Indii w Miejskim Przedszkolu nr 3

fot. Miejskie Przedszkole nr 3 w Lubaczowie
fot. Miejskie Przedszkole nr 3 w Lubaczowie

fot. Miejskie Przedszkole nr 3 w Lubaczowie

Miejskie Przedszkole nr 3 kolejny raz realizowało projekt edukacyjny Fundacji AISSEC, którego celem było umacnianie współpracy i zrozumienia między krajami, poszerzanie wiedzy i świadomości w zakresie społeczno-ekonomicznym i kulturalnym.

Tym razem przedszkole gościło studentki z Brazylii oraz Indii. Przez dwa tygodnie realizowanych było wiele wydarzeń. Goście zaprezentowali kraje, z których pochodzą. Dzieci oraz wszyscy zainteresowani mogli rozszerzyć wiedzę na temat odmiennych kultur, religii, ustroju, gospodarki, a nawet sportu. Poznać geografię i historię tak bardzo odległych od nas państw. Z kolei w ramach współpracy nasi goście poznali zwyczaje, kulturę, tradycje polskie. Studentki wraz z dziećmi podejmowały różne aktywności np. zabawy, gotowanie, granie na instrumentach, zabawy integracyjne, śpiew, prezentacja multimedialna. Do realizacji projektu przyłączyli się również rodzice, a nawet dziadkowie dzieci.

Wspólnie spędzony czas zaowocował nawiązanymi relacjami i przyjaźniami pomiędzy dziećmi, studentkami oraz pracownikami przedszkola.

Realizacja podobnych projektów wpływa również na podniesienie poziomu kompetencji językowych nauczycieli, rodziców, a szczególnie przedszkolaków. W dzieciach na pewno wzrosła świadomość w zakresie edukacji językowej. Pozostało w nich przekonanie, że znajomość języka obcego umożliwia komunikowanie się z całym światem oraz daje możliwość zwiedzania i podróżowania bez ograniczeń.

P1050093.JPGP1050114.JPGP1050270.JPGP1050277.JPGP1050282.JPGP1050304.JPG

Źródło/fot: Miejskie Przedszkole nr 3 w Lubaczowie


AdmirorGallery 5.0.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Secured & Audited by: Security Audit Systems

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: