ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

W Miejskim Przedszkolu nr 3 działa gabinet specjalistyczny "Myślę, widzę, czuję"


Miejskie Przedszkole nr 3 w Lubaczowie rozszerzyło dotychczasową ofertę zajęć pomocy psychologiczno-pedagogicznej na rzecz dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się oraz rodziców.

Od stycznia 2019 r. zajęcia specjalistyczne prowadzone będą w nowym pomieszczeniu tj. gabinecie specjalistycznym „Myślę, widzę, czuję”. Gabinet stanowić będzie strefę stymulacji wszechstronnego rozwoju dziecka, gdzie prowadzone będą zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne dzieci, tj. logopedia, terapia pedagogiczna, rewalidacja, arteterapia, terapia reki, wspomaganie dziecka autystycznego, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka.

Gabinet specjalistyczny wyposażony jest w sprzęt i materiał rozwojowy służący realizacji zajęć w małych zespołach lub indywidualnie, w zalezności od ustaleń zaespołu do spraw udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Analiza wyników obserwacji i diagnozy rozwoju dziecka dokonywana systematycznie przez nauczycieli przedszkola wykazuje, że coraz więcej dzieci, już w okresie przedszkolnym, wymaga wsparcia w procesie pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Mając świadomość oczekiwań dzieci i rodziców w tym zakresie Rada Pedgogiczna przedszkola ustawicznie rozszerza i podnosi poziom kwalifikacji i kompetencji zawodowych, tak aby w pełni realizować podstawę programową wychowania przedszkolnego.
Środki na zorganizowanie i wyposażenie gabinetu pochodzą w większości z Fundacji PZU oraz z budżetu przedszkola. - informuje Elżbieta Maksymowicz, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 3 w Lubaczowie

Rezultatem realizacji projektu jest rozszerzenie oferty przedszkola, podniesienie poziomu kompetencji nauczycieli oraz poprawa komfortu pracy.

Społeczność przedszkola pragnie serdecznie podziekować darczyńcom i wolontariuszom za udział w projekcie i realizację ważnego dla edukacji małych dzieci zadania dydaktycznego.

P1040966.JPGP1040998.JPGP1050002.JPGP1050003.JPGP1050004.JPG

Albums

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.