ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Zespół Szkół w Lubaczowie świetował 50 rocznicą nadania imienia

fot. ZS w Lubaczowie
fot. ZS w Lubaczowie

fot. ZS w Lubaczowie

Tegoroczne Święto Szkoły to dzień szczególny dla Zespołu Szkół w Lubaczowie, bowiem obchodzono tam 50. rocznicę nadania szkole imienia generała Józefa Kustronia.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w lubaczowskiej konkatedrze pod przewodnictwem księdza biskupa – Mariusza Leszczyńskiego z udziałem orkiestry wojskowej i pocztów sztandarowych, w tym sztandaru I Batalionu Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Józefa Kustronia w Rzeszowie.

Po zakończonej mszy wszyscy udali się w pochodzie na plac szkoły, gdzie nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Patronowi Szkoły przy budynku internatu. W ten sposób została także uczczona 100. rocznica odzyskania  przez Polskę niepodległości. Ksiądz biskup poświęcił również budynek internatu, który po modernizacji w tym roku szkolnym został oddany do użytku.

Podczas obchodów Święta Szkoły odbyło się także ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz prezentacja wystawy poświęconej naszemu Patronowi.

Po zakończeniu uroczystości na hali sportowej, przy obelisku generała Józefa Kustronia odczytano Apel Pamięci. Kompania wojskowa oddała salwę honorową, odegrano utwór „Śpij, kolego”, po czym delegacje złożyły kwiaty.

W uroczystościach udział wzięli między innymi: wnuczka generała Józefa Kustronia - Ewa Kustroń de Ramos, poseł Mieczysław Kasprzak, Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, Dowódca I Batalionu Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Józefa Kustronia – ppłk. Rafał Iwanka, przedstawiciele służb mundurowych, burmistrzowie i wójtowie z powiatu oraz starosta Józef Michalik.

Podczas uroczystości młodzież przybliżyła zebranym sylwetkę Patrona Szkoły. Recytację wzbogacały: prezentacja multimedialna oraz występy zespołów – muzycznego i tanecznego.

Ważną częścią uroczystości było wręczenie wnuczce generała Józefa Kustronia – Pani Ewie Kustroń de Ramos okolicznościowego medalu przez dowódcę I Batalionu Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Józefa Kustronia w Rzeszowie.

Następnie Dyrektor Zespołu Szkół – Andrzej Nepelski wręczył okolicznościowe grawertony tym, którzy przez pięćdziesiąt lat przyczynili się do upamiętnienia imienia generała. Podziękowania otrzymali: Wiesław Gil, Krystyna Hadel,  dr Zygmunt Kubrak,  Ewa Kustroń de Ramos, Feliks Mazurek, Józef Michalik, Adam Łazar, Lesław Pietrasiewicz, Michał Pióro, Leszek Płachta i Władysław Zubrzycki.

W imieniu ś.p. Dyrektora Michała Pióro i Dyrektora Władysława Zubrzyckiego podziękowania odebrali ich najbliżsi – Małgorzata Turek i Janusz Waldemar Zubrzycki,

Zdjęcia: Zespół Szkół w Lubaczowie

DSC0003.jpgDSC0007.jpgDSC0009.jpgDSC0011.jpgDSC0019.jpgDSC0031.jpgDSC0094.jpgDSC0113.jpgDSC0127.jpgDSC0130.jpgDSC0132.jpgDSC0185.jpgDSC0215.jpgDSC0244.jpgDSC0261.jpgDSC0316.jpgDSC0329.jpgDSC0334.jpgDSC0346.jpg

Źródło: zs-lubaczow.com

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.