ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Na dobre studia nie trzeba wyjeżdżać do Krakowa czy Lublina!


Mieszkasz w Lubaczowie lub okolicach i chcesz wybrać studia, które zapewnią Ci dobrą pracę? Czy dobre studia muszą wiązać się z wyjazdem do Krakowa, Lublina czy Warszawy? Niekoniecznie! Udowadniają to wyniki badań „Universum Student Survey” oraz Zespołu ds. Badań Edukacyjnych!

Pod koniec roku 2016 opublikowano wyniki badań „Universum Student Survey” dotyczące opinii studentów o uczelniach, na których studiują.  Badanie przeprowadziła niezależna międzynarodowa organizacja UNIVERSUM ze Sztokholmu. Okazuje się, że w Rzeszowie jest uczelnia, którą studenci polecają szczególnie. To Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania.

Studenci wysoko ocenili uczelnię szczególnie w obszarach: przygotowanie absolwentów do profesjonalnej kariery zawodowej, oferowanie możliwości współpracy z pracodawcami, wsparcie w rozwoju kariery zawodowej.

Studenci polecają WSIiZ swoim znajomym
Jakość nauczania i indywidualne podejście do rozwijania potencjału każdego studenta bezpośrednio przekłada się na poziom zadowolenia z wyboru uczelni. W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie wskaźnik ten rośnie z roku na rok. W najnowszym badaniu studenci podwyższyli swoją ocenę do 7,6 punktów. Nie ma się zatem czemu dziwić, że coraz częściej polecają uczelnię rodzinie i znajomym.

Co szczególnie polecają studenci? Studenci WSIiZ uważają, że uczelnia posiada atrakcyjne kierunki studiów, a ich program jest praktyczny i dobrze przygotowuje ich do pracy zawodowej. Badanie wykazuje także, że studenci cenią wsparcie stypendialne oraz możliwość rozwijania swoich pasji w licznych organizacjach studenckich.

Absolwenci są zadowoleni
Z przeprowadzonych w roku 2016 i 2017 przez Zespół ds. Badań Edukacyjnych badań wynika, że ponad 80% absolwentów uznało, że WSIiZ spełniła ich oczekiwania, z którymi rozpoczynali naukę. Ponadto, trzech na czterech absolwentów wskazało, że gdyby miało ponownie podjąć decyzję o wyborze uczelni, to znów wybrałoby WSIiZ.

Oznaką zadowolenia ze studiów i z uczelni jest również chęć polecenia jej znajomym. Badania wykazały, że prawie 80% absolwentów poleciłoby znajomym studia we WSIiZ. Studenci chwalą szczególnie organizację studiów, możliwość korzystania z atrakcyjnych praktyk i staży, a także fakt, że mogą łączyć studia z pracą zawodową. Dużym atutem studiów są też według nich przyjaźnie nastawieni wykładowcy, na których pomoc i wsparcie mogą liczyć na każdym etapie nauki.

Więcej informacji o studiach w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz o trwającej do 31 lipca 2017 roku rekrutacji możesz znaleźć tutaj: kandydaci.wsiz.rzeszow.pl

Artykuł sponsorowany

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.