ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Strażnicy graniczni z Lubaczowa rozbili grupę przestępczą handlująca papierosami i alkoholem

fot. BiOSG
fot. BiOSG

fot. BiOSG

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dziesięć osób, które odpowiadać będą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Podejrzani zajmowali się nabywaniem i wprowadzaniem do obrotu papierosów i alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Straty na szkodę skarbu państwa szacowane są na ponad 5 milionów złotych.

Funkcjonariusze z Placówki SG Lubaczowie w okresie od czerwca 2016 r. do końca 2017 r. rozpracowali grupę przestępczą zajmującą się skupowaniem, przechowywaniem, przewożeniem oraz dalszą dystrybucją papierosów przemyconych z Ukrainy do Polski.

W ramach prowadzonego śledztwa, funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy który wykazał, że grupa przestępcza działała na terenie trzech województw: podkarpackiego, dolnośląskiego i łódzkiego.

Liderem grupy był 35-letni bezrobotny z Pabianic w województwie łódzkim.

Proceder przestępczy polegał na skupowaniu papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, a następnie tworzeniu sieci dystrybucji z rejonów przygranicznych w głąb terytorium Polski. Transport papierosów do Łodzi i na zachód Polski odbywał się przy wykorzystaniu specjalnie skonstruowanych skrytek w busie, albo w samochodach osobowych należących do członków grupy. Ciekawostką było to, że wracający z Łodzi na Podkarpacie pojazd był ponownie wykorzystany, tym razem do przewożenia skażonego spirytusu. Jak wyjaśnili podejrzani, spirytus rozlewano do litrowych butelek i na przygranicznych bazarach sprzedawano jako ukraiński.

Prowadzone śledztwo pod nadzorem Prokuratora Okręgowego w Przemyślu doprowadziło do zgromadzenia materiałów na podstawie, których ustalono, że grupa przestępcza wprowadziła do obrotu wyroby akcyzowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy w ilości niemniej niż: 392 455 paczek papierosów, 2 829 litrów spirytusu, 120 kg suszu tzw. ,,krajanki” tytoniowej, wszystko o łącznej wartości rynkowej 5 363 799 złotych.

W ramach prowadzonego śledztwa do chwili obecnej zatrzymano 10 osób.  Marcinowi H. z Pabianic Prokurator Okręgowy w Przemyślu   postawił zarzut  kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

Dziewięciu osobom postawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnieniu przestępstw skarbowych.

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Przemyślu zastosował wobec zatrzymanych dozory policji, zakazy opuszczania kraju i poręczenia majątkowe.

W związku z zgromadzonym obszernym materiałem niewykluczone są dalsze zatrzymania  osób współpracujących z grupą przestępczą.

Źródło: BIOSG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Andy
-3 # Andy 2018-02-01 10:33
Bezrobotny tez musi z czegos żyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
hA HA HA
+6 # hA HA HA 2018-02-01 13:54
Cytuję Andy:
Bezrobotny tez musi z czegos żyć.

TO SĄ BEZROBOTNI Z WYBORU, NIE CHCE SIĘ IM UCZCIWIE PRACOWAĆ WOLĄ KRAŚĆ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
czarny
+10 # czarny 2018-02-01 11:57
i cała robota trochę w h... wzięło - dozór policji zastosowali... lepiej bym strzelił do niego i powiedział ze stawiał opór przy zatrzymaniu.. a tak dalej będą "pracować"... i okradać obywateli - bezrobotny przestępca będzie woził się bmw za 200 tyś a kasjerka nadal będzie zarabiać 1450 na rękę w spożywczym.. w...ia mnie to !!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | REGULAMIN | KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.