ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Kombinowali jak zarobić na nielegalnych papierosach

fot. BiOSG
fot. BiOSG

fot. BiOSG

W ostatnich dniach, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddział Straży Granicznej kilkukrotnie ujawniali w zatrzymanych do kontroli drogowej pojazdach, papierosy pochodzące z przemytu. Właściciele nielegalnych towarów zamierzali wywieźć je jak najdalej w głąb Polski i tam odsprzedać z dużym zyskiem.

Wczoraj tj. poniedziałek 29 stycznia, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Horyńcu - Zdroju, współdziałając razem funkcjonariuszami KAS, ujawnili w samochodzie  marki Volkswagen Passat skontrolowanym w miejscowości Jarosław,  410 paczek papierosów o wartości 5,6 tys. zł. Towar zapakowany był w torby podróżne znajdujące się w części bagażowej pojazdu. Do posiadania nielegalnych papierosów przyznał się kierowca samochodu - obywatel Polski, mieszkaniec powiatu lubaczowskiego.

Natomiast funkcjonariusze SG z Placówki w Lubaczowie w czwartek 25 stycznia ujawnili w zatrzymanym do kontroli drogowej samochodzie marki Fiat, 690 paczek papierosów o wartości 9,5 tys. zł.  Towar ukryty był pod poszyciem pojazdu. Papierosy przewoził obywatel Ukrainy.  Dzień później tj. 26 stycznia również funkcjonariusze SG z Lubaczowa ujawnili tym razem w samochodzie marki Hyundai, ponad 900 paczek papierosów o wartości 12, 5 tys. zł. Papierosy ukryte były w baku na paliwo oraz pod kloszami tylnych lamp. Pojazdem podróżowało dwóch obywateli Ukrainy.

Osoby, które przewoziły nielegalne towary akcyzowe usłyszały zarzuty karno – skarbowe. Dalsze czynności w sprawach prowadzą funkcjonariusze Straży Granicznej pod nadzorem właściwych miejscowo prokuratur.

Od początku tego roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG ujawnili w zatrzymanych do kontroli drogowej samochodach ponad 8 tys. paczek papierosów o wartości 112 tys. zł.

Źródło: BiOSG

fot. BiOSG
fot. BiOSG

fot. BiOSG

fot. BiOSG
fot. BiOSG

fot. BiOSG

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

UPAdlina
+2 # UPAdlina 2018-01-30 19:59
Na dzikich polach liście tytoniu osiągają wielkość małego fiata. Czernobyl zrobił swoje. Palcie ciule te gówniane ślugi.

A tymczasem u chachłów SA rośnie w siłę:

kresy.pl/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
www
0 # www 2018-01-30 20:00
To w w jaki sposob te papierosy przyjezdzaja przejscie graniczne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
amen
+3 # amen 2018-01-31 08:11
Cytuję www:
To w w jaki sposob te papierosy przyjezdzaja przejscie graniczne

JEZELI NA GRANICY KTOŚ NIE PRZYMKNIE OKA TO NIE MA SZANS PRZEWIEZC NAWET 10 PACZEK. CELNIK KTÓRY KONTROLOWAŁ TAKI POJAZD WYPCHANY PAPIEROSAMI I ODPRAWIŁ GO NA NASZĄ STRONĘ POWINIEN ZOSTAC SKONTROLOWANY I POWINNI MU POSTAWIĆ ZARZUT NIEDOPEŁNIENIA OBOWIĄZKÓW SŁUŻBOWYCH LUB .......??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Ewa
+1 # Ewa 2018-01-30 20:32
No właśnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | REGULAMIN | KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.